Ardahan'da balın taban fiyatı 50 lira

Ardahan'da balın taban fiyatı 50 lira
Ardahan'da balın taban fiyatı 50 lira
ARDAHAN (AA) - Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, kentte üretilen balın taban fiyatını 50 lira olarak belirlediklerini...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, kentte üretilen balın taban fiyatını 50 lira olarak belirlediklerini bildirdi.

Evliyaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'da bal sağım işleminin sona eridiğini, bundan sonra kendileri için bal satışlarının öncelikli olacağını belirtti.

Birlik olarak balın taban fiyatını 50 lira olarak belirlediklerini vurgulayan Evliyaoğlu, "Bu sezon tüketim açısından gayet kaliteli bir bal üretimi sağladık. En güvenilir bal bizim, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tüketiciler, bal konusunda her türlü bilgiyi bizimle irtibata geçerek öğrenebilirler. Ardahan'da bitki örtüsü doğaldır, gübre kullanılamaz. Meyve ağacı olmadığı için sadece çiçek balı üretilir" dedi.

Evliyaoğlu, Ardahan'da tüketilecek balın sadece  gıda amaçlı değil çiçek balı olması nedeniyle ilaç olarak da kullanılabileceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Ardahan

  ,

  Çiçek

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  sezon

  ,

  Birlik