Ardahan'da "Bereket Ormanı" oluşturuldu

Ardahan'da "Bereket Ormanı" oluşturuldu
Ardahan'da "Bereket Ormanı" oluşturuldu
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen proje kapsamında, Ardahan'da 10 bin fidanın dikimine başlandı - Vali Deniz: - "Biz bugün bu etkinlik kapsamında 10 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz ama asıl amacımız, her yıl dikilen 2 milyon fidanın yerine 3 milyon fidan dikmektir"

ARDAHAN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında Ardahan'da "Bereket Ormanı" oluşturuldu.

Orman ve Su İşleri ile Aile ve  Sosyal  Politikalar bakanlıklarınca yürütülen proje kapsamında, Ardahan-Kars karayolunun Çamlıçatak mevkisinde, Ardahan Üniversitesi karşısında Orman İşletme Müdürlüğü'nden temin edilen 10 bin fidanın dikimine başlandı.

Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz, diğer yetkililer ve eşleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan adına ayrılan fidanları toprakla buluşturdu.

Vali Deniz, burada yaptığı konuşmada, Emine Erdoğan'ın ülke genelinde başlattığı "Bereket Ormanları" kampanyasını gecikmeli de olsa güneşli ve güzel bir havada gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ardahan'da olumsuz hava şartlarından dolayı fidan dikimine yaklaşık 40 gün gecikmeli başladıklarını anlatan Deniz, şunları kaydetti:

"Biz bugün bu etkinlik kapsamında 10 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz ama asıl amacımız, her yıl dikilen 2 milyon fidanın yerine 3 milyon fidan dikmektir. İnşallah bu yıl ilkbahar ve sonbaharda, yani fidan dikim sezonlarında 3 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Bu çalışmayla doğası harika olan bir Ardahan'ı daha da güzelleştirmiş olacağız. Bu çalışmalarla Ardahan daha da yeşil bir örtüye kavuşacaktır. Güzellik sunacaktır. Bizim gelecek kuşaklara bırakacağımız en önemli miras bu fidanlarımız ve bu doğamızdır."

Deniz, faaliyete özellikle kadınların sahip çıkmasına sevindiklerini ifade etti.

Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, fidan dikiminin ardından katılımcılarla alanda halay çekti.