Ardahan'da hayvan pazarı açılışı

Ardahan'da hayvan pazarı açılışı
Ardahan'da hayvan pazarı açılışı
ARDAHAN (AA) - Ardahan'da temeli 2013 yılında hayvan pazarının açılışı düzenlenen törenle yapıldı.Atatürk Mahallesi'ndeki açılış törenine Vali Ahmet...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'da temeli 2013 yılında hayvan pazarının açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Atatürk Mahallesi'ndeki açılış törenine Vali Ahmet Deniz, AK Parti Milletvekili Orhan Atalay, CHP Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Deniz, yaptığı konuşmada, hayvancılığın merkezinde böyle bir yatırımın gelecek vaat eden ve kentte hayvancılık altyapısı açısından çok önemli bir proje olduğunu belirtti. 

Köksoy da hayvan pazarının kendisinin bir rüyası olduğunu belirterek, "Şükürler olsun rüyamın gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Çünkü çok ciddi bir emek verdik. Bu noktaya gelmesinde emeği olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Ardahan'ın ortalama 100 bin küsür nüfusu var. Bu da şu demektir, kişi başına yaklaşık 4 büyükbaş hayvan düşüyor. Böyle bir potansiyeli olan bölgede bu yatırım ne kadar önemli olduğunu sizler daha iyi bilirsiniz" dedi.

Tanı ise 29 bin metrekare alan üzerinde kurulan hayvan pazarının bölge hayvancılığı açısından çok büyük öneme sahip olduğunu, açık ve kapalı alanlarıyla, her türlü modern imkanıyla bünyesinde 2 bin 370 büyükbaş ve bin 80 küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahip olduğunu ifade etti. 

Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı.