Ardahan'da kar ve tipi etkili olmaya başladı

Ardahan'da kar ve tipi etkili olmaya başladı
Ardahan'da kar ve tipi etkili olmaya başladı
ARDAHAN (AA) - Ardahan'da akşam saatlerinde etkisini artıran kar ve tipi, ulaşımda aksamalara neden oluyor.Karayolları 183. Şube Şefi Ümit Yıldırım,...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'da akşam saatlerinde etkisini artıran  kar ve tipi, ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Karayolları 183. Şube Şefi Ümit Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm yollarda kar yağışının etkili olduğunu, yüksek kesimlerde ise tipiye dönüştüğünü söyledi.

Sürücülerin zorunlu olmadıkça yola çıkmaması uyarısında bulunan Yıldırım, "Özellikle yola çıkacaklar için uyarımız, kar ve tipiden dolayı zincirsiz yola çıkmamaları. Kar ve tipinin yanı sıra bölgede buzlanma da mevcut" dedi.

Tunçoluk köyüne giden  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu görevlilerini taşıyan araç da bölgedeki tipi nedeniyle kara saplandı. Görevlilerin yardımıyla saplandığı yerden çıkarılan araç, köye ulaşamadan il merkezine döndü.

Sürücü Rasim Avşar, çok ciddi bir kar yağışı ile karşı karşıya kaldığını belirterek, "Görev için köye gitmek istedik. Ancak köyün girişinde aracımız kara saplandı. Tipi nedeniyle ilerlemekte güçlük çektik. Kendi çabamızla aracımızı kurtardık ve dönmek zorunda kaldık" diye konuştu.

İl Özel İdaresi de kar ve tipinin etkili olmaya başladığı güzergahlara ekipler yönlendirdi.


  ETİKETLER:

  Ardahan

  ,

  Akşam

  ,

  Tarım

  ,

  kar

  ,

  Karşı