Ardahan'da kar ve tipi ulaşımı aksattı

Ardahan'da kar ve tipi ulaşımı aksattı
Ardahan'da kar ve tipi ulaşımı aksattı
- Ardahan'ın il sınırları içindeki karayollarında etkili olan kar, tipi ve buzlanma, ulaşımda aksamalara yol açtı

ARDAHAN (AA) - Ardahan'ın yüksek kesimlerindeki yollarda akşama doğru etkili olmaya başlayan kar, tipi ve buzlanma ulaşımı aksatıyor.

Ardahan-Posof karayolunun Ilgar Dağı mevki ile Ardahan-Artvin karayolunun Sahara mevkilerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, tipi ve buzlanma ulaşımda aksamalara yol açtı.

Buzlanmanın görüldüğü yollarda bazı tırlar, yolda ilerlemekte güçlük çekti. Gürcistan'dan gelen tırlar, Ardahan-Posof karayolundaki virajları alamayınca bir süre beklemek zorunda kaldı. Bazı tırlar ise yoldan çıktı.

Zincir takmamış tır sürücüleri, bu noktada lastiklerine zincir takmak zorunda kaldılar. Tır şoförlerinin, tipi ve soğuk altında zincir takmakta güçlük yaşadıkları gözlendi.

Karayolları 183. Şube Şefi Ümit Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il geneli kar yağışı ve tipinin görüldüğünü belirterek, "özellikle Ardahan-Posof ve Ardahan-Artvin karayollarında buzlanma ulaşımı aksatıyor. Yer yer kar ile birlikte tipi görüş mesafesini olumsuz etkiliyor. Bu güzergahları kullanacak sürücülerin muhakkak yanlarında takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz" dedi.