Ardahan'da rahvan at kültürü yaşatılacak

Ardahan'da rahvan at kültürü yaşatılacak
Ardahan'da rahvan at kültürü yaşatılacak
ARDAHAN (AA) - Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan'da rahvan at kültürünü yaşatacaklarını bildirdi. Köksoy, gazetecilere yaptığı...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan'da rahvan at kültürünü yaşatacaklarını bildirdi. 

Köksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, rahvan at kültürünün Ardahan'da yaşatılması gereken bir kültür olduğunu belirterek, bu amaçla Ardahan Rahvan At Binicilik Spor Kulübü ile çeşitli etkinlikler düzenleneceklerini ifade etti.

Ardahan'ın sahip olduğu çayır ve meralarla rahvan at yetiştiriciliği ve binicilik anlamında oldukça elverişli olduğunu dile getiren Köksoy, şunları kaydetti: 

"Ardahan'da yetişen atlar, ilklim şartlarından dolayı Türkiye standartlarına göre daha dayanıklı bir ırktır. Bu nedenle daha sağlam bir yapıya sahiptir. İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin rahvan at ile safariler yapabileceği ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Spor kulübümüz bu anlamda, bu spora güzel bir şekilde sahip çıkıyor ve yaşatıyor. Bu sporun yaşaması adına biz de belediye olarak her zaman için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz etmeye de devam edeceğiz."