Ardahan'da sağlık yürüyüşü

Ardahan'da sağlık yürüyüşü
Ardahan'da sağlık yürüyüşü
ARDAHAN (AA) - Ardahan'da, Valilik öncülüğünde insanları sağlıklı yaşama alıştırmak amacıyla "Sağlık Yürüyüşü" düzenlendi.Hükümet Meydanı'nda Vali...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'da, Valilik öncülüğünde insanları sağlıklı yaşama alıştırmak amacıyla "Sağlık Yürüyüşü" düzenlendi.

Hükümet Meydanı'nda Vali Ahmet Deniz, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ve daire müdürleri ile vatandaşlar, ellerinde pankartlarla Kongre Caddesi üzerinden Ardahan Kalesi'ne kadar yürüdü.

Vali Deniz, burada yaptığı açıklamada, sağlıklı bir yaşam için sporun olmazsa olmaz unsurlardan olduğunu söyledi.

İnsan yaşantısında yürüyüş ve sporun bir güne mahsus olmaması gerektiğini vurgulayan Deniz, şöyle konuştu:

"Sağlıklı bir yaşam, hepimizin hayali, amacı, gayesidir. Sağlıklı bir yaşam, mutlu bir yaşam, huzurlu bir yaşam. Sağlıklı ve mutlu bir yaşamında anahtarı spor, spor, spor. Eğer sporu sağlıklı bir yaşam için hayatımızın içine koymuyor isek hangi makam ve mevkide olursanız olun, ne kadar zengin olursanız olun bir anlamı yok. Mutlaka sporu yaşamımızın içine koymamız gerekiyor. Çünkü  Türkiye 'deki istatistikler yüzde 30 obezite hastası olduğunu gösteriyor. Bu rakam korkunç bir rakam. Onun için sağlıklı bireyler, sağlıklı nesiller geleceğimiz için de önemli."

Daha sonra yürüyüşe katılanlara, elma ve su ikramında bulunuldu.