Ardahan'da Solotürk heyecanı

Ardahan'da Solotürk heyecanı
Ardahan'da Solotürk heyecanı
ARDAHAN (AA) - Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kente gelen Solotürk ekibi, prova uçuşu yaptı.Yarın...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kente gelen Solotürk ekibi, prova uçuşu yaptı.

Yarın yapılacak kutlamalar öncesi son hazırlıklarını yapan Solotürk ekibinin uçuşunu, Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve vatandaşlar Halil Efendi Mahallesi Kura Nehri kıyısında izledi.

Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Köksoy, " Bugün provasını izlediğimiz Solotürk ekibinin gösterisi bizi heyecanlandırdı. Bu görsel şöleni vatandaşımıza izletmekten mutluluk duyuyoruz. Solotürk'ün gelmesi için bir buçuk yıl önce girişimlerimiz olmuştu. Bugün bu girişimlerimiz sonuçlandı. Bu kapsamda Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yarın izlemeye değer bir gösteri olacak" dedi.

Bu arada, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla kent merkezi ile bağlı köy okullarında eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.