Ardahan'da "Yaşama Yol Ver Kampanyası"

Ardahan'da "Yaşama Yol Ver Kampanyası"
Ardahan'da "Yaşama Yol Ver Kampanyası"
ARDAHAN (AA) - Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi'nin gereksiz yere meşgul edilmemesi adına "Yaşama Yol Ver Kampanyası"...

ARDAHAN (AA) - Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi'nin gereksiz yere meşgul edilmemesi adına "Yaşama Yol Ver Kampanyası" başlattı.

Milli Egemenlik Parkı'nda, kampanyayı tanıtan İl Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Şentürk, vatandaşlardan çağrı merkezinin boş yere aranmaması konusunda duyarlılık beklediklerini söyledi.

Bu çağrı merkezinin hayati konularda aranması gerektiğini ifade eden Şentürk, şöyle konuştu:

"Bu nedenle bu kampanyayı insanımız için yürütüyoruz. Ayrıca kentte araçlar park edilirken, 112 servislerinin de düşünülmesini istiyoruz. Çünkü bizim için zaman önemli. Vakalara geç kalamamak için ilk beş dakika bizim için çok önemli. Ardahan'da şu ana kadar bu nedenle kimsenin hayatına sebep olunmadı. Ancak, buna rağmen yine de tedbirli olmamız lazım. En ücra noktaya kesintisiz hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu nedenle bu hizmetlerin daha iyi olması için vatandaşımızın bize destek olmasını istiyoruz." 

Şentürk, çağrı merkezine günlük ortalama 500 çağrı geldiğini ve bunlardan ortalama sadece 30'nun vaka olduğunu sözlerine ekledi.