Ardahan'daki kamu yatırımları

Ardahan'daki kamu yatırımları
Ardahan'daki kamu yatırımları
ARDAHAN (AA) - AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, kentin kamu yatırımında en çok yatırım alan ikinci il olduğunu söyledi.Atalay, AA...

ARDAHAN (AA) - AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, kentin kamu yatırımında en çok yatırım alan ikinci il olduğunu söyledi.

Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜİK'in 2013-2014 verilerine göre, fert başına en çok kamu yatırımı alan ilin Artvin olduğunu, ikinci sırada ise Ardahan'ın yer aldığını söyledi.

2 milyar 697 milyon, 676 bin lira ile Ardahan'a çok önemli yatırımların aktarıldığını kaydeden Atalay, "Ardahan'ımız bu alanda ikinci sırada yer alması bizim için çok önemli. Bu hükümetimizin Ardahan'a ne kadar önem verdiğini göstergesidir" diye konuştu.

  AK Parti hükümetleri döneminde bu yatırımların gerçekleştiğini vurgulayan Atalay, bu yatırımların devamının geleceğini dile getirdi.

Atalay, "Bu çok ciddi yatırımların devamı gelecek. Çünkü bizler milletimizin ve bölgemizin kalkınması için gereken neyse fazlasını yapıyoruz. AK Parti olarak milletin derdiyle dertleniyoruz" dedi.