Ardahan'daki terör operasyonu

Ardahan'daki terör operasyonu
Ardahan'daki terör operasyonu
- Bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan DBP Parti Meclisi Üyesi Hande Kaya tutuklandı - Operasyonda gözaltına alınan diğer 15 kişi ise yurtdışına çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı

ARDAHAN (AA) -  Ardahan'daki terör örgütü PKK /KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclisi Üyesi Hande Kaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ardahan ve Iğdır'da dün eş zamanlı operasyonlarla "silahlı terör örgütüne üye oldukları" ve "yardım yataklık yaptıkları" iddiasıyla gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclisi üyeleri Nevzat Akpolat ve Hande Kaya'nın da aralarında bulunduğu 16 zanlı, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 

Zanlılardan DBP Parti Meclisi Üyesi Kaya, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklandı. 

Soruşturma dosyasındaki diğer 15 zanlı ise yurtdışına çıkış yasağı konularak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Öte yandan aynı soruşturma kapsamında Kars'ta da 3 kişinin gözaltına alındığı, bu şüphelilerin de sorgulamaları için Ardahan'a gönderildiği bildirildi. 

Ardahan Emniyet Müdürlüğünce bölücü terör örgütü PKK/KCK mensuplarına dün Ardahan ve Iğdır'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclisi üyeleri Nevzat Akpolat ve Hande Kaya'nın da bulunduğu 16 kişi gözaltına alınmıştı.