Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü

Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü
Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü
ARDAHAN (AA) - Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü, törenlerle kutlandı.Vali Ahmet Deniz, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü, törenlerle kutlandı.

Vali Ahmet Deniz, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy, valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Daha sonra tören, Kongre Caddesi'ndeki tarihi kongre binası önünde devam etti. Soğuk hava nedeniyle törene gelen özellikle öğrenci ve görevliler zor anlar yaşadı.

Belediye Başkanı Köksoy, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bölgenin kurtuluşu için tarihte verilen mücadelenin eşsiz bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Köksoy, şöyle konuştu:

"Esaret altında kalarak bölgenin kurtuluşuna vesile olan kahramanları, şehit ve gazilerimizi kutluyoruz. Bu toprakların ana yurda kavuşmasında bugün bir kez daha mutluluğunu yaşıyoruz. Bu soğuk havaya rağmen bizi yalnız bırakmayan, mutluluğumuza mutluluk katan tüm hemşehrilerimi kutluyorum. Bölgemiz önemli tarihi süreçleri geçirmiş. Bunların iyi bilinmesini istiyoruz."

Törende Erzurum Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı ve halk oyunları ekibi gösteri sundu ve şiirler okundu.

Daha sonra Ermeni ve Ruslar tarafından katledilen Türkler için Halil Efendi Mahallesi'ndeki Yanık Cami mevkisi ziyaret edildi ve burada İl Müftüsü Aytekin Yılmaz dua etti.

Tören, Solotürk'ün gösterisiyle sona erdi.