ARÜ'deki öğrenci kavgaları

ARÜ'deki öğrenci kavgaları
ARÜ'deki öğrenci kavgaları
- Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ülker: - "Birileri üniversite gençliği üzerinde bir şeyler yapmak istese de boşa bir emek vermiş olacaklar"

ARDAHAN (AA) - Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker, Ardahan Üniversitesi'nde yaşanan küçük öğrenci kavgalarının bazı provokatörlerce büyütülmek istendiğini ifade ederek, "Birileri üniversite gençliği üzerinde bir şeyler yapmak istese de boşa bir emek vermiş olacaklar" dedi. 

Ürker, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ardahan Üniversitesi'nde (ARÜ) son günlerde bazı öğrenciler arasında çıkan küçük çaplı kavgaların büyütülmek istendiğini, ancak hiç kimsenin bu oyuna gelmeyeceğini söyledi. 

Ardahan'ın huzuru için tüm Ardahan halkı ve ülkücü gençleri sağduyuya davet etiğini ifade eden Ülker, şunları kaydetti: 

"Hiç kimse bu şehrin huzurunu bozma hakkına sahip değil. Ardahan ülkemde örnek bir şehirdir ve öyle olacak. Huzurlu bir kenttir. Olayların provokatörler tarafından büyütülmek ve kaşınmak istediğini hep birlikte görüyoruz. Ardahan'da hiçbir zaman ırkçılık olmamış, olmayacaktır. Birileri üniversite gençliği üzerinde bir şeyler yapmak istese de boşa bir emek vermiş olacaklar. Biz ülkücü camia olarak buna asla müsaade etmeyeceğiz. Buna karşı en sert tavır koyan biz olacağız, eğer mesele huzurumuz ise gerekeni yapacağız. Sağduyu dönemi bu dönem."