ARÜ'ye uluslararası kalite sertifikası verildi

ARÜ'ye uluslararası kalite sertifikası verildi
ARÜ'ye uluslararası kalite sertifikası verildi
ARDAHAN (AA) - Ardahan Üniversitesi'ne (ARÜ) Dünya Kalite Derneği (DUKAD) tarafından "ISO 9001:2008 Uluslararası Kalite Sertifikası"...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Üniversitesi'ne (ARÜ) Dünya Kalite Derneği (DUKAD) tarafından "ISO 9001:2008 Uluslararası Kalite Sertifikası" verildi. 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen törene, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Dünya Kalite Derneği (DUKAD) Genel Başkanı Savaş Karabali ve diğer yetkililer katıldı.

Rektör Korkmaz, burada yaptığı konuşmada, kurumsal çalışmaların evrensel normlara göre yapılmasının önemli olduğunu belirterek, kurumsallaşma ve kalite kavramları arasındaki bağlantıya dikkati çekti.

Kurumsallaşmanın önemli bir değer olduğunun altını çizen Korkmaz, şöyle konuştu:

"Gelişmiş toplumların özelliklerinden biridir. Kalitenin ise evrensel değerlere sahip olması gereklidir. Bu nedenle dünyadaki hukuk sistemleri ve büyük şirketlerin nasıl çalıştığını anlayarak ve çalışma mantığını kavrayarak başarılı olabilirsiniz. Onun için kurumsal çalışmalarımızı evrensel normlara göre yapmalıyız. ISO 9001:2008 Uluslararası Kalite Belgesi bize takdir edildi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Aslında bu belge bizim değil, sizindir. Sizin kalitenizi yansıtan bir değerdir. Bu belgeyi hocalarımız, idari personelimiz ve öğrencilerimiz adına alıyorum."

DUKAD Genel Başkanı Karabali de dernek olarak Türkiye genelinde özellikle üniversitelerde kalite, kurumsal ve kişisel gelişim eğitimleri verdiklerini belirtti.

Karabali, şunları kaydetti:

"Üniversitelerimizde değerli hocalarımızın katkılarıyla bu eğitimleri vermekteyiz. Bu sene de yaptığımız çalışmalar neticesinde Ardahan Üniversitesi'ne uluslararası akraditeli ISO 9001:2008 Kalite Belgesi'nin İngiltere 'den İngiliz Kalite Sistemi'ne (UKAS) akrediteli çıkarttık. Kalite Yönetim Sistemi müşteri beklentisinin aşılmasını hedefleyen, ekip çalışmasını destekleyen, tüm birimlerin ve faaliyetlerin iyileştirilmesini gözden geçirmeyi sağlayan bir yönetim anlayışıdır. Bu nedenle Kalite belgesi almak gerçekten çok önemlidir. Ayrıca kalitenin sürdürülebilirliği sağlandığında, kurumsallaşma adına attığımız adımlar bir daha bozulmamak üzere devam edecektir." 

Ardından Karabali, Korkmaz'a belgeyi takdim etti.