ATSO'dan "birlik beraberlik" çağrısı

ATSO'dan "birlik beraberlik" çağrısı
ATSO'dan "birlik beraberlik" çağrısı
ARDAHAN (AA) - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. ATSO Başkanı Çetin Demirci, yönetim...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. 

ATSO Başkanı Çetin Demirci, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, son günlerde artan terör olayları sonucunda asker, polis ve sivil vatandaşların şehit verildiğine işaret edildi. 

Ortaya çıkan bu durumdan mutlaka bir çıkış yolunun bulunması ve 2,5 yıl süren "çözüm sürecinde" gelişen diyalog ortamının yeniden hakim kılınması gerektiğini dile getiren Demirci, "Bu çok önemli bir konudur. Nitekim barış diline ait kazanımları yitirmemiz, çatışmaların yoğun şekilde yaşandığı 1990'lı yıllara yeniden dönmemiz anlamına gelecektir ki, bu da  Türkiye 'de kimsenin arzu etmeyeceği, çok büyük bir kayıp olacaktır" ifadelerini sözlerine yer verildi. 

Demirci, bazı dış güçlerin ve onların içerideki işbirlikçilerinin terör olaylarıyla Türkiye'de bir Türk-Kürt çatışması yaratmaya çalıştığı uyarısında da bulunarak, şunları kaydetti: 

"Şu bir gerçektir ki, özellikle bir takım dış güçlerin ve onların içerideki destekçilerinin arzusu, Türkiye'de bir Türk-Kürt çatışması ve bir iç savaş ortamının oluşması yönündedir. Bunun için her türlü tahrik unsurunu kullanmakta, her türlü oyunu sergilemektedirler. Bizlerin bu oyunlara gelmememiz Türk ve Kürt vatandaşlarımızın ortak irade ve çabasıyla barış ortamını yeniden tesis etmemiz gerekmektedir. Zaman , ayrışma ve çatışma zamanı değil. Birlik, beraberlik ve barış zamanıdır."