"Burası Ardahan, Burada Küfür Yok" Kampanyası

"Burası Ardahan, Burada Küfür Yok" Kampanyası
"Burası Ardahan, Burada Küfür Yok" Kampanyası
- Ardahan Valisi Deniz: "Bu kampanyaya halkımız sahip çıktı, bizim için de önemli olan bu"

ARDAHAN (AA) - Ardahan Valisi Ahmet Deniz, "Burası Ardahan, Burada Küfür Yok" Kampanyası ile yeşil sahalarda kötü tezahüratların son bulduğunu belirtti.

Serhat Ardahanspor-Karaderespor karşılaşmasınının ardından AA muhabirine açıklamada bulunan Vali Deniz, Bölgesel Amatör Ligi maçlarının başladığı tarihte hayata geçirdikleri "Burası Ardahan, Burada Küfür Yok" Kampanyası sayesinde kadın taraftarların da stada gelerek maç izlediğini söyledi.

Kampanyaya her kesimden destek geldiğini anlatan Deniz, şöyle konuştu:

"Serhat Ardahanspor lider olarak şuan şampiyonluk mücadelesi veriyor. Ancak şampiyonluktan ziyade ligin başından itibaren bu sloganla yola çıktık. Maalesef Türkiye 'deki futbolda kötü tezahürat ve küfür var. Biz doğudan, bu serhat şehrimizden bir ışık yakalım istedik. Bütün kulüp ve sivil topum kuruluşlarımız buna sahip çıktı. Bu nedenle artık bayanlar da maça gelebiliyorlar. Çünkü bizim örfümüzde, ananemizde, kültürümüzde küfrün yeri yok. Onun için hep birlikte küfüre karşı duralım. Ailemiz, çocuklarımız ve eşimizle birlikte maç izleyelim. Bu kampanyaya halkımız sahip çıktı, bizim için de önemli olan bu."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ardahan

  ,

  Kadın

  ,

  sivil

  ,

  maç

  ,

  Kulüp

  ,

  Karşı