Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı açılışa hazır

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı açılışa hazır
Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı açılışa hazır
- Türkiye ile Gürcistan sınırında hizmet verecek Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nın yapım çalışmaları tamamlandı - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Demirci: - "Kapımızın yapımı bitti, görevli personelin ataması yapıldı, sadece hükümetin açılış gününü belirlemesini bekliyoruz"

ARDAHAN (AA) - Türkiye 'nin Gürcistan üzerinden Kafkaslara açılacak yeni ticaret noktası Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nın yapımı tamamlandı, açılış için gün sayılıyor. 

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 ay önce temeli atılan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nın tamamlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Gümrük kapısının her yönüyle hizmet vermeye hazır olduğunu belirten Demirci, şunları kaydetti: 

"Kapımızın yapımı bitti, görevli personelin ataması yapıldı. TOBB olarak, şu an sadece prosedürlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Kapıda tüm fiziki altyapı hazır. TOBB olarak da gerekli hazırlığımızı yaptık. Sadece hükümetin açılış gününü belirlemesini bekliyoruz. Bayramdan hemen sonra kapımızın geçici kabulü yapılacak akabinde de açılışını gerçekleştireceğiz. Bu açılışın da en geç ekim ayı ortalarında olmasını bekliyoruz."

Demirci, açılacak sınır kapısının, 76 bin dönümlük alanda kurulu olmasıyla Türkiye'nin üçüncü büyük sınır kapısı ve Türkgözü ile Ardahan'dan Gürcistan'a açılan ikinci ticaret noktası olacağına işaret ederek, bunun ticarete de olumlu yansıyacağını sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ardahan

  ,

  tobb

  ,

  gümrük

  ,

  sanayi

  ,

  hizmet