Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'na personel atanması

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'na personel atanması
Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'na personel atanması
ARDAHAN (AA) - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Çetin Demirci, yapımı tamamlanmak üzere olan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için personel...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Çetin Demirci, yapımı tamamlanmak üzere olan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için personel atama döneminin başladığını bildirdi.

Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından "yap-işlet-devret" modeli ile yapılan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı için kurum içinde talepleri almaya başladığını söyledi.

Yaklaşık 20 idari kadro için bakanlığın kendi içinde resmi yazışma başlattığını belirten Demirci, şöyle konuştu:

"Kapı çalışmalarında artık sona gelindi. Bu nedenle çalışmaları daha da hızlandırmak istiyoruz. Taleplerimiz ve çalışmalarımız sonuç verdi ve personel atama dönemi işlemleri başladı. Gümrük müdürü, gümrük müdür yardımcısı, bölge amiri, şef, kısım amiri, muayene memuru, muhafaza memuru gibi kadrolar için personel ataması planlanıyor. Yaklaşık 20 kadro için böyle bir çalışma söz konusu. Şükürler olsun bugün gelinen nokta bizi gururlandırıyor. Yıllardır Çıldır'ın, Ardahan'ın rüyasıydı bu kapı. Bu kapı ile artık rüyamız gerçek oluyor. Artık Aktaş ile Kafkasya'ya ve Asya'ya açılacağız."

Demirci, kurum içi taleplerinin, bakanlık bünyesindeki çalışanlarla olacağını sözlerine ekledi.