Çocuklara yardımlaşmayı ve iyi ahlakı aşılayacak

Çocuklara yardımlaşmayı ve iyi ahlakı aşılayacak
Çocuklara yardımlaşmayı ve iyi ahlakı aşılayacak
ARDAHAN (AA) - Ziraat mühendisi Hüseyin Alkan, hayata geçirmek istediği Şehrin Dokuz Bilgini (ŞeDoBi) adlı çizgi film sayesinde çocuklara...

ARDAHAN (AA) - Ziraat mühendisi Hüseyin Alkan, hayata geçirmek istediği Şehrin Dokuz Bilgini (ŞeDoBi) adlı çizgi film sayesinde çocuklara yardımlaşmayı, iyi ahlakı, Mevlana'yı ve Yunus Emre'yi öğretmeyi hedefliyor.

Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisi Alkan, yaptığı açıklamada, 3 yıl önce ŞeDoBi adlı bir çizgi film hazırlamaya karar verdiğini ve 5 kişilik bir ekiple çalışmalara başladığını belirtti.

Çocuklara yardımlaşmayı, iyi ahlakı, Mevlana'yı, Yunus Emre'yi, Mimar Sinan'ı ve İbni Sina'yı anlatacak çizgi filmdeki konuların iki şehirde geçeceğini vurgulayan Alkan, filmdeki ana karakterlerin yaşayacağı zorluklar karşısında tarihi değerlerden destek alarak hayatlarına devam edeceğini söyledi.

Alkan, çizgi filmin, çocuklara öğrenmeyi sevdirecek nitelikte olacağına değinerek, filmin şu an çizim aşamasında olduğunu ve sağlanacak maddi destek ile hayata geçirilebileceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Ardahan

  ,

  Mevlana

  ,

  Yunus Emre

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  film

  ,

  mimar