Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
ARDAHAN (AA) - Ardahan'da esnaflık yapan 77 yaşındaki Güngör Odabaş, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in fotoğrafını yanından ayırmıyor.Ardahan'da...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'da esnaflık yapan 77 yaşındaki Güngör Odabaş, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in fotoğrafını yanından ayırmıyor.

Ardahan'da 1992 ve 1995 yılları arasında Doğru Yol Partisi'nin il ve ilçe başkanlığını yapan Odabaş, Demirel'in cenazesine katılamamanın üzüntüsünü yaşıyor.

Odabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Demirel'in Türkiye ve Ardahan'a büyük emeklerinin olduğunu belirterek, "Demirel döneminde Ardahan il oldu. Demirel döneminde sınır kapılarımız açıldı. Hükumet konağımızın temeli onun döneminde atıldı. Temelini bizzat kendisi başbakan iken 1992'de attı. Daha sonra cumhurbaşkanı olarak geldi" dedi.

Sağlık sorunları nedeniyle cenazesine katılamadığını dile getiren Demirel, bundan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Odabaş, 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in Türkiye'nin güler yüzü olduğunu vurgulayarak, "Ardahan'a gelişinde çekilen bir fotoğrafı var, onu sürekli yarımda taşıyorum. Çünkü Demirel'in bu ülkeye verdiği çok emekleri var" şeklinde konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ardahan

  ,

  ilçe