Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ARDAHAN (AA) - AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Çıldır ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.İlçe Başkanlığı önünde, AK Parti Çıldır...

ARDAHAN (AA) - AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Çıldır ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe Başkanlığı önünde, AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural ve partililer tarafından karşılanan Atalay, Çıldır'ı güzel günlerin beklediğini söyledi.

Çıldır'ın Kafkasya'ya, Orta Asya'ya açılan en büyük sınır kapısına kavuşmaya sayılı günlerin kaldığını vurgulayan Atalay, "Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nın açılmasıyla binlerce tır buradan gidip gelecek. Çıldır tanınmaz olacak. Bu kapı bir hayaldi. Çok uzak bir hayaldi ama biz uzak olanları yarın kadar yakın kıldık" diye konuştu.

Atalay, bir ay içerisinde Aktaş Kapısı'nın açılacağını belirterek, "O kapıdan bereket girecek, o kapıdan bereket çıkacak. Çıldır kendi tarihiyle buluşacak. Çıldır'ın jeostratejik konumu, coğrafyası konumu itibarıyla Osmanlının en zengin sancağıydı. Şimdi kendi tarihiyle buluşacak. Yeni bölgenin en zengin havzası olacak" diye konuştu.

Ardahan'ı, Çıldır'ı bölgenin merkezi yapmak istediklerini anlatan Atalay, AK Parti olarak 13 yıldır hizmeti kat kat büyüttüklerini belirtti.

Çıldır ilçesine modern bir hastane yapacaklarını vurgulayan Atalay, "Modern bir hayvan pazarı yapacağız. Modern bir Çıldır için buralardayız. Şimdi biz Çıldır'ın kaderini bir kat daha yükseltmek için omuz omuza vermemiz lazım. Bu nedenle desteğinize ihtiyacımız var" dedi.