Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ARDAHAN (AA) - CHP Ardahan Milletvekili adayları, kentte konvoy düzenleyerek şehir turu attı.Şehir turunun ardından parti il binası önünde,...

ARDAHAN (AA) - CHP Ardahan Milletvekili adayları, kentte konvoy düzenleyerek şehir turu attı.

Şehir turunun ardından parti il binası önünde, Türkiye 'nin eski Duşanbe Büyükelçisi ve birinci sıra adayı Öztürk Yılmaz, partililerine yaptığı konuşmada, Ardahan'a hizmet için siyasete girdiğini söyledi.

Kırgınlık ve ayrılıkları bir kenara bırakmak istediğini, Ardahan'ın ve ülkenin bundan dolayı kaybettiğini vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

" Bugün buraya birlikte çalışmak için geldim. 'O, bu' diye bir birimizi ayırmayalım. Ortak hareket edip Ardahan'ı Ankara 'ya taşıyalım. Ankara'da ise, Ardahan'ın sesini hak ettiği yere ulaştıralım. Çünkü buralar bu durumu hak etmiyor. Daha iyi yerde olması gerek. Türkiye'de kutuplaşma söz konusu. İnanın bu terör olayları en fazla Kürt kardeşlerimizin canını yakıyor. Hepimizi yakıyor, ayrı gayrı yok. Ortak hareket etmek zorundayız. Ardahan'ın iyi bir noktada olması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bundan sonra toparlanma dönemi. Türkiye kutuplaştı. Türkiye bir birini yiyor. Böyle bir Türkiye'yi kim arzu edebilir. Bu ülkenin gerçek sahipleriyiz, sessiz yığınlarıyız."

Programa, diğer milletvekili adayı Erdem Uyğur, eski CHP Ardahan Milletvekili Ensar Ögüt ve eski DSP Ardahan Milletvekili Faruk Demir de katıldı.