Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Ardahan milletvekili adayı Yıldız: "CHP'nin kara propagandasına aldanmayın. CHP'nin kendisi ve adaylarında sıkıntı olmamış olsaydı, 7 Haziran'da oylarını HDP'ye kaptırmazdı"

ARDAHAN (AA) - MHP Ardahan Milletvekili adayı Osman Nuri Yıldız, CHP'nin partilerine karşı "kara propaganda" yürüttüğünü savunarak, "CHP'nin kara propagandasına aldanmayın. CHP'nin kendisi ve adaylarında sıkıntı olmamış olsaydı, 7 Haziran'da oylarını HDP'ye kaptırmazdı" dedi. 

Yıldız, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ardahan'da 1 Kasım'daki seçimde büyük bir başarı elde edeceklerini iddia ederek, bu nedenle iktidar ve diğer muhalefet partilerinin hedefinde olduklarını söyledi.

İktidarın adaletli davranmasını, muhalefetin ise karalama siyasetini bırakmasın istediklerini dile getiren Yıldız, şunları konuştu: 

"Bu ülkede terör bitmedikten sonra hiçbir sorun bitemez. Özellikle bu süreçte idarecilerimizin daha hassas olmalarını istiyoruz. İktidarın ataletli olmasını istiyoruz. Muhalefet, yani CHP tarafından da bize karşı suni kahraman yaratılmak isteniyor. Bizim ithal kahramanlara ihtiyacımız yok. Bugün genel başkanları dahil, partinin çok sayıda yetkilisi memleketlerinde milletvekili çıkaramıyorsa kendi durumları ortada. Bizimle uğraşacaklarına önce kendilerine bir baksınlar. Ben burada seçmenime şunu demek istiyorum, biz kimsenin tahmin edemeyeceği kadar güçlü geliyoruz. Özellikle CHP'nin kara propagandasına aldanmayın. CHP'nin kendisi ve adaylarında sıkıntı olmamış olsaydı, 7 Haziran'da oylarını HDP'ye kaptırmazdı. Bu örneği, bir önceki seçimde Ardahan'da da yaşadık."