Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen 16 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Hançer'in babaevi Aradahan'ın Göle ilçesine bağlı Eskidemirkapı köyünde acı yaşanıyor

ARDAHAN (AA) -  Hakkari 'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü  PKK  mensuplarının düzenlediği hain saldırıda  şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer'in Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Eskidemirkapı köyündeki baba ocağında acı yaşanıyor. 

Şehit Hançer'in babaevinin bulunduğu Eskidemirkapı köyünde şehit haberi üzüntüye neden oldu. Ailenin 9 çocuğundan 6'ıncısı olan Tayfur Hançer'in şehit olduğu haberinin alınmasıyla babaevine Türk bayrağı asıldı. 

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın ve diğer yetkililerle köyü ziyaret ederek şehidin babası Selahattin Hançer ve ailenin diğer fertlerine taziyelerini iletti. 

-"Başkasının evine ateş düşmesin"

Şehit babası Hançer, bayramda oğlunun izne gelerek görüşmeyi umarken acı haberlerle ocaklarına ateş düştüğünü ifade ederek, şunları söyledi: 

"Benim evime ateş düştü. Başkalarının evine düşmesin. Bayramda kendisini bekliyorduk, cenazesi geldi. Evladım, çiçeğim ne yaptı? Bir kurşun ile gitti, yazık değil mi? Bir umut bayramda bekliyordum. Bu unutulmaz ki bu yara buradan çıkmaz. Allah bu acının üzerine bir su döksün, bunu istiyorum. Sonumuz ne olacak, Allah iyi etsin. Anneler ağlamasın, yazık günah evlatlarımıza." 

Baba Hançer, şehit haberinin verilmesinin ardından gece boyunca askerlerin kendilerini yalnız bırakmadığını dile getirerek, evlerinin önünde bekleyen tüm Mehmetçiklere teşekkür ettiğini belirtti.

Taziye ziyaretinde şehidin kardeşi Tayfun Hançer, Vali Deniz'e göz yaşları içinde sarıldı. 

Vali Deniz, devletin güçlü olduğunu kaydederek, "Birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek" dedi. 

Bu arada, şehidin cenazesinin ikindi namazının ardından köyünde toprağa verilmesi bekleniyor. 


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Ardahan

  ,

  şehit

  ,

  Gece

  ,

  Dağlıca