Hocalı Katliamı'nın 23. yılı

Hocalı Katliamı'nın 23. yılı
Hocalı Katliamı'nın 23. yılı
ARDAHAN (AA) - Azerbaycan'ın Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında öldürülen 613 kişi için Ardahan Ülkü Ocakları basın açıklaması...

ARDAHAN (AA) -  Azerbaycan 'ın Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında öldürülen 613 kişi için Ardahan Ülkü Ocakları basın açıklaması düzenledi.

Katliamın 23. yılı dolayısıyla Ülkü Ocakları üyesi bir grup, Kaptanpaşa Mahallesindeki Milli Egemenlik Parkında toplandı.

İl Başkanı Ercan Ürker, yaptığı açıklamada, Ermenilerin 26 Şubat 1992 günü, soykırımın ne olduğunu dünyaya kanıtladığını söyledi.

Ermenilerin mazlum, silahsız halkı gaddarca öldürmekle kalmayıp, işkencelere maruz bıraktığını belirten Ürker, şöyle devam etti:

"Sözde soykırıma uğrayan Ermeniler, içlerinde ki soykırım ve işkence isteğini, temiz yürekli Azerbaycan Türklerinden çıkarmışlardır. Dün Hocalı'da yaşanan olayları bugün buradaki kalabalık özetlemektedir. Zira bugün Hocalı katliamını, öz kardeşlerimizin uğradığı zulmü yalnızca belirli duyarlı kuruluşlar anmaktadır. İki devlet tek millet söylemi siyasi arenada sadece bir söylem olarak kalmıştır."

Ürker, ülke olarak Azerilerin yaşadığı olayı, soykırımı daha etkili bir şekilde dile getirmek gerektiğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Azerbaycan

  ,

  Ardahan

  ,

  Bugün

  ,

  ülke

  ,

  siyasi