İlkokulda yarı yıl dönemi etkinliği

İlkokulda yarı yıl dönemi etkinliği
İlkokulda yarı yıl dönemi etkinliği
ARDAHAN (AA) - Merkez Kazım Karabekir İlkokulu öğrencileri tarafından, yarıyıl dönemi etkinliği düzenlendi.Merkez Kazım Karabekir İlkokulu Okul Aile...

ARDAHAN (AA) - Merkez Kazım Karabekir İlkokulu öğrencileri tarafından, yarıyıl dönemi etkinliği düzenlendi.

Merkez Kazım Karabekir İlkokulu Okul Aile Birliğinin Merkez Halk Eğitim Müdürlüğünde düzenlediği etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, şube müdürleri, öğretmen,  öğrenci ve veliler katıldı.

Okul Aile Birliği Başkanı Ünal Odabaşı, amaçlarının eğitime yatırım yapmak, yatırım yaparken de farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Öğrencilerin yarı yıl döneminde gördükleri ve öğrendiklerini aktaracağını ifade eden Odabaşı, bireyin gelecekteki yaşamında okulun en belirleyici rolü oynadığını söyledi.

Bunun için tüm ilgililerin eğitim sürecine katılması gerektiğini belirten Odabaşı, okulda gerçekleştirilen öğretim etkinliklerinin planlanmasında ve uygulanmasında en önemli  sorumluluğu okul yöneticileri ve öğretmenlerin üstlendiğini ifade etti.

Odabaşı, "Öğrencinin nitelikli yetiştirilmesi ve hayata hazırlanmasında, ailelerin sürecin dışında tutulması düşünülemez. Okul aile işbirliği, okul etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde hem okulun amaçlarına ulaşmasını hem de öğrenci davranışlarını olumlu yönde değiştirir" diye konuştu.

Konuşmanın ardından öğrencilerce gerçekleştirilen oyunlar ve sunulan müzik dinletisi salondakilerden beğeni topladı.