İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısı

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısı
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısı
ARDAHAN (AA) - Ardahan Ahıskalılar Eğitim, Kültür, Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma (AHDER) Derneği Başkanı Olgun Sarıkamış, İsrail'in Mescid-i...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Ahıskalılar Eğitim , KültürSosyal , Yardımlaşma ve Dayanışma (AHDER) Derneği Başkanı Olgun Sarıkamış, İsrail 'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı. 

Sarıkamış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in son günlerde Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına ilişkin, İsrail'in İslam değerlerine ve Filistinliler'e her gün saldırdığını belirtti. 

Buna tüm dünyanın tepki göstermesi gerekirken Batı dünyasının buna gerektiği gibi tepki göstermemesinin düşündürücü olduğunu ifade eden Sarıkamış: şunları kaydetti: 

"Batı'nın buna sessiz kalması ayrıca kafalarda soru işareti oluşturmaktadır. İnsanlık bu mu? Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyasında her gün insanlar katlediliyor, insanlar yerinden yurdundan uzaklaştırılıyor, Batı sesini çıkarmıyor, çıkarmak istemiyor. Tarih bunları kayda alacak ve bu zulmü yapanlar bir gün vicdanlarına hesap veremeyecekler."