İstanbul'daki terör saldırısına tepkiler

İstanbul'daki terör saldırısına tepkiler
İstanbul'daki terör saldırısına tepkiler
- Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Demirci: - "Terörle mücadele için toplumun tüm kesimlerinin duyarlılığı ve yapılan düzenlemelere, uygulamalara desteği gereklidir"

ARDAHAN (AA) - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Demirci, terörle mücadele için tüm toplum kesimlerinin duyarlığı ile yapılan düzenlemelere desteğinin gerekli olduğunu belirtti.

Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terörün bir "insanlık suçu" olduğunu, buna herkesin karşı durması ve tepki vermesi gerektiğini belirtti.

Terörle bireyin yaşam hakkının elinden alındını, geleceğinin gasp gedildiğini vurgulayan Demirci, şunları konuştu:

"Terör ülke ekonomisine, toplum birliğine zarar veren bir olgudur. Devlet kişilerin görüşlerini açıklamalarına anayasal haklar çerçevesinde izin verirken, toplumun güvenliğini tehlikeye atacak, kışkırtacak ifadelerin nasıl değerlendireceğini de hukuksal bir süreç içerisinde değerlendirme hakkına sahiptir. Özgürlük sınırsız değildir. Özgürlük adına başkalarının özgürlüklerini ve en temel hakkı olan yaşama hakkını elinden almaya dönük fikirleri savunmak özgürlük kavramı ile bağdaşmaz. Bu konuda hukukun sınırlayıcı ve düzenleyici gücüne ihtiyaç duyulmaktadır."

Demirci, terör örgütlerine karşı mücadelenin sadece asker, kolluk kuvvetlerince yapılamayacağına işaret ederek, "Terörle mücadele için toplumun tüm kesimlerinin duyarlılığı ve yapılan düzenlemelere, uygulamalara desteği gereklidir" ifadesini kulladı.