Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun köyünde sevinç

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun köyünde sevinç
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun köyünde sevinç
- Bakan Topçu'nun amcası Halil Topçu: "Yeğenim adına çok sevinçliyim. Yıllardır Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte oldu. Davasında memleketi ve milleti için çok çalıştı. Çünkü tek gayesi ve çabası memleketi ve milletiydi"

ARDAHAN (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Eski Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun Geçici Bakanlar Kurulu'nda Kültür ve Turizm Bakanı olması, memleketi Ardahan'ın Çatalköprü köyünde sevinçle karşılandı. 

Topçu'nun amcası Halil Topçu, gururlu olduklarını, haberi alır almaz tebrikler almaya başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Çok sevindik. Bizim aslımız asaletimiz belli. Aslen Ahıska Türküyüz. Dedelerimiz Ermeni-Türk savaşında bedel ödemişler, yeğenim davasına sadık bir insan. Bu nedenle çok mutlu ve gururluyuz. Vatanını, milletini hep sevdi ve ve korudu. Vatanı ve milleti çıkarına çalıştı. Yeğenim adına çok sevinçliyim. Yıllardır Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte oldu. Davasında memleketi ve milleti için çok çalıştı. Çünkü tek gayesi ve çabası memleketi ve milletiydi."

Topçu, yeğenine bakanlık görevini layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere tüm devlet yetkililerine teşekkür etti. Halil Topçu, yeğeninin en kısa zamanda köyüne geleceğini sözlerine ekledi.

Köylülerden Tahsin Gültürk de memleketi ve köyü adına çok mutlu olduklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Ardahan için bir gururdur. Devamını isteriz tabi ki. Şimdi değil daha sonra da bakan olmasını isteriz. Kendisine çok güveniyoruz. Sadece bölgemize karşı değil memleketimize ve ülkemize faydalı olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler kendisine güveniyoruz. İnşallah AK Parti 'den de girecek. Kendisiyle birlikte yüzümüz ak olacak. Bölgemize hayırlı bir bakan olur inşallah. Allah bizi ve kendisini mahcup etmesin."