Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun memleketinde sevinç

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun memleketinde sevinç
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu'nun memleketinde sevinç
- ATSO Başkanı Demirci: - "Ardahanlı olarak çok sevindik. Yaklaşık 40 yıldan sonra ilk kez bir bakana kavuşmuş oluyoruz"

ARDAHAN (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Eski Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun Geçici Bakanlar Kurulu'nda Kültür ve Turizm Bakanı olması, memleketi Ardahan'da sevinçle karşılandı.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Topçu'nun Kültür ve Turizm Bakanı olmasına sevindiklerini söyledi.

Ardahan'ın uzun yıllar sonra ilk kez bakana kavuştuğunu belirten Demirci, "Ardahanlı olarak çok sevindik. Yaklaşık 40 yıldan sonra ilk kez bir bakana kavuşmuş oluyoruz. Hatırladığım kadarıyla eski Sanayi Bakanı Abdulkerim Doğru'dan sonra bakan görmedik. Ardahanlı olan en son bakanımız, Doğru'ydu" dedi.

Demirci, Topçu'nun kendilerini en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını vurguladı.

Ardahan'a özellikle kültür ve turizm alanlarında gerekli yatırım yapılacağına inandığını ifade eden Demirci, "İlimize bu alanda en iyi hizmetlerin yapılacağına inanıyoruz. Çünkü ilimiz hakikaten bu alanda gerekli hizmetleri hak ediyor. Ayrıca bu bakanlığın kalıcı bir bakanlık olmasını da temenni ederiz" diye konuştu.