Litvanyalı öğrencilerden Ardahan gezisi

Litvanyalı öğrencilerden Ardahan gezisi
Litvanyalı öğrencilerden Ardahan gezisi
ARDAHAN (AA) - Avrupa Birliği Uluslararası Değişim Programı Erasmus (Comenius) kapsamında kentte gelen 15 Litvanyalı öğrenci, Ardahan'ı 10 gün...

ARDAHAN (AA) -  Avrupa Birliği Uluslararası Değişim Programı Erasmus (Comenius) kapsamında kentte gelen 15 Litvanyalı öğrenci , Ardahan'ı 10 gün boyunca gezip yakından tanıdı.

Merkez Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Tarık Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Litvanya Simona Daukanto Gymnasium okulları ile okulları arasındaki ortaklık sebebiyle Litvanya'dan gelen öğrenci grubunu 10 gün misafir ettiklerini söyledi.

Öğrencilere, İklim Ağacı ve Küresel Değişim Projesi (Climate Tree and Global Exchange) kapsamında Ardahan ve çevre illeri gezdirdiklerini anlatan Akay, "Misafirlerimiz yarın ayrılıyorlar. Çok güzel, verimli bir ortamımız oldu. Misafirlerimiz hazırlanan çeşitli etkinlik ve gezilere katıldı. Bundan çok zevk aldılar. Ayrıca projenin temelini oluşturan iklim ağacını hep birlikte oluşturduk" dedi.

Litvanyali İngilizce Öğretmeni Diana Vaidziule ise Ardahan'dan çok mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrıldıklarını belirterek, hem iklim değişikliklerine dikkat çektiklerini hem de kültürel etkileşimlerle yeni dostluklar kurduklarını ifade etti.