Milletvekili aday listelerinin YSK'ya sunulması

Milletvekili aday listelerinin YSK'ya sunulması
Milletvekili aday listelerinin YSK'ya sunulması
- Milletvekili Ensar Öğüt'ün yeniden aday gösterilmesine tepki gösteren CHP Ardahan Merkez İlçe yönetimi, görevlerinden istifa etti - Yönetimden istifa edenlerden Özdemir: "Mevcut milletvekili Ensar Öğüt yeniden Ardahan'dan aday olarak gösterildiği için biz buna tepki olarak bugün görevimizden istifa ettik"

ARDAHAN (AA) - CHP Ardahan Merkez İlçe Yönetimi, Milletvekili Ensar Öğüt'ün Ardahan'dan yeniden aday gösterilmesine tepki göstererek görevlerinden istifa etti.

CHP Ardahan Merkez İlçe Başkanı Nehir Ziya Alpaslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, partide aşamadıkları bazı sıkıntıların oluştuğunu bu nedenle görevlerinden istifa ettiklerini söyledi.

Merkez ilçe yönetiminde bulunanların da kendisinden kısa süre önce istifa ettiğini vurgulayan Alpaslan, "Yönetimin tamamı istifa ettiği için merkez ilçe yönetimi doğrudan düştü. Bu nedenle ben de dava arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemedim. Çünkü bazı sıkıntılar vardı, onları aşamadık. Bu nedenle bugün istifa ettik" diye konuştu.

Alpaslan, partilerine hizmet etmeyi sürdüreceklerini belirterek, "Biz yine CHP'liyiz. Kaldığımız yerden çalışmamıza devam edeceğiz. Partimiz için, CHP için burada olacağız" dedi.

Yönetimden istifa eden 4'ü yedek 11 üyeden Mehmet Özdemir ise "Mevcut milletvekili Ensar Öğüt yeniden Ardahan'dan aday olarak gösterildiği için biz buna tepki olarak bugün görevimizden istifa ettik" ifadesini kullandı.

Parti teşkilatının muhatap alınmadığını ve milletvekili adayının direkt Ankara 'dan atandığını bildiren Özdemir, "Bu durum merkezin, yönetimi, örgütü kaale almadığını gösteriyor. Biz de bunu gördüğümüz için mevcut adaya tepkimizden dolayı istifa ediyoruz. 7 asıl, 4 yedek üye olarak istifa ettik" şeklinde konuştu.