Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kahya: - "Sonuç taktir ve tebrik edilmesi gereken bir sonuç. Herkesin muhasebe yapması gereken bir sonuçtur"

ARDAHAN (AA) - Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Kahya, 1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin, "Sonuç taktir ve tebrik edilmesi gereken bir sonuç. Herkesin muhasebe yapması gereken bir sonuçtur" dedi.

Kahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da kazananın insanlık, ülke ve kardeşlik olduğunu belirterek, seçim sonrası daha ilk günden ekonomiye canlılık ve güven geldiğini söyledi.

Seçim sonucunun iyi tahlil edilmesi gerektiğini ifade eden Kahya, şunları kaydetti:

"Sonuç taktir ve tebrik edilmesi gereken bir sonuç. Herkesin muhasebe yapması gereken bir sonuçtur. Kaybeden de kazanan da... Bu milletin ve ekonominin neler beklediğini artık bu saatten sonra daha samimi tahlil etmemiz lazım. Milletin beklentisine daha samimi yaklaşmamız lazım çünkü beğenelim veya beğenmeyelim, bu ülkenin sorumluluğu farklı. İslam coğrafyası, mazlumlar, ezilenler bu ülkede beklentileri var. Sonuç bu olduğu için, öncelikle kazanan bizim kendi insanımız ve yaşadığımız bu ülke olmuştur artık bu saatten sonra önümüzü görebiliyoruz. Şükürler olsun kardeşliğimiz daha da pekişecek"

Kahya, seçim sonucunun Batı ve dünya için de önemli bir uyarı olduğunu savunarak, "Bu seçimde ülkem adına en çok şuna sevindim, dünyaya iyi bir ders oldu" dedi.