Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Başkanı Taştan: "Bu kadar ciddi bir değişiklik yaşanıyorsa muhalefet olan şapkasını önüne koyup öz eleştirisini yapmalı. Çünkü ortada bir görünen başarı, bir bir de başarısızlık var"

ARDAHAN (AA) - Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Burak Taştan, 1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin, "Bu kadar ciddi bir değişiklik yaşanıyorsa muhalefet olan şapkasını önüne koyup öz eleştirisini yapmalı. Çünkü ortada bir görünen başarı, bir bir de başarısızlık var" dedi. 

Taştan, seçim sonuçlarına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da Ardahan'da çıkan sonuçla dengelerin tamamen değiştiğini ifade etti.

Ardahan'da daha önce birinci parti konumundaki HDP'nin, üçüncü sıraya gerileyerek sahip olduğu tek milletvekilliğini kaybettiğini, buna karşın AK Parti'nin oy oranıyla ilk sıraya yükseldiğini, CHP'nin de oyunu artırarak AK Parti ile birer milletvekilliğine sahip olduğuna işaret eden Taştan, şunları kaydetti: 

"Bir kere bu durum halkın iradesidir. Bize düşen öncelikle bu iradeye saygı duymak ancak bu kadar ciddi bir değişiklik yaşanıyorsa muhalefet olan şapkasını önüne koyup öz eleştirisini yapmalı. Çünkü ortada bir görünen başarı, bir bir de başarısızlık var. Bunun muhasebesi iyi yapılmalı."

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci de 1 Kasım seçim sonuçlarıyla Ardahan'da dengelerin tümüyle değiştiğini vurgulayarak, "Önceki seçimde kazanan parti bu seçimde üçüncü oldu. Üçüncü olan parti ikinci, ikinci olan parti de yarışı önde tamamladı. Kısaca tüm partilerin yeri değişti. Küçük bir il olmamız nedeniyle yalnızca ideolojik değil kişi bazlı tercihler de söz konusu olmuştur. Soncun böyle olması Ardahanlının seçimidir. Ardahan ve Türkiye'ye hayırlı olsun" diye konuştu. 

Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği Başkanı Deniz Başlı ise dengeler ne kadar değişirse değişsin, sandıktan çıkan sonucun milli irade olduğunu ve hayırlı olacağına inandığını söyledi.