Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- CHPden Ardahan milletvekili seçilen Yılmaz, mazbatasını aldı

ARDAHAN (AA) - CHP listesinden TBMM 26. Dönem Ardahan Milletvekili seçilen eski Musul Konsolosu ve Duşanbe Büyükelçisi Öztürk Yılmaz, mazbatasını aldı. 

Yılmaz, 1 Kasım'da yapılan TBMM 26. Dönem Milletvekili Seçimi sonucunda Ardahan milletvekili seçildiğini gösterir mazbatasını almak üzere CHP İl Başkan Vekili Yaşar Daşdemir ve bir grup partiliyle Ardahan Adliyesi'ne geldi. 

 

Yılmaz'a mazbatası, İl Seçim Kurulu Üyesi Öztürk Yılmaz tarafından teslim edildi. 

Mazbatasını almasının ardından adliye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz, 1 Kasım'da CHP'ye Ardahan'dan bir sandalye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Ardahanımıza, Türkiyemize bütün halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Musul Konsolosluğu görevi sırasında konsolosluk çalışanlarıyla DAEŞ tarafından rehin alınan ve kurtarıldıktan sonra Duşanbe Büyükelçiliği görevine atanan Yılmaz, konsolosluk ve büyükelçilikten sonra bu kez TBMM'de memleketi Ardahan'ı temsil etmenin gururunu yaşadığını da belirtti. 

Yılmaz, milletvekilliğinin önceki görevlerine göre farklı bir alan olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: 

"Duşanbe Büyükelçisi'yken siyasete atıldım. O makama ulaşabilmek için 20 yılımı harcadım. Zor, riskli, tehlikeli görev yerlerim oldu ve oralardan elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar dimdik çıktık. Çok şükür ülkemizin, halkımızın boyununu eğecek hiçbir davranışımız olmadı. Bilakis gurur duyacak bir geçmişimiz oldu. Tabi siyaset farklı bir alan. Burası genel bir hizmetin gerektirdiği bir alan. Burada da çok iyi ve yapıcı bir muhalefet yapacağımıza inanıyorum. Bundan sonra CHP'yi iktidara hazırlayacağız. Umarım bu süreçte benim de katkılarım olur."