Seçim güvenliğine ilişkin tedbirler

Seçim güvenliğine ilişkin tedbirler
Seçim güvenliğine ilişkin tedbirler
- Ardahan Valisi Deniz: "Milletvekili seçiminin, ilimizin tamamında huzur ve güven ortamında yapılabilmesi, halkımızın özgür iradesinin sandığa yansıması için her türlü tedbir alınmıştır"

ARDAHAN (AA) - Ardahan Valisi Ahmet Deniz, milletvekili seçiminin huzur ve güven ortamında yapılabilmesi, halkın özgür iradesinin sandığa yansıması için her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Deniz, AA muhabirine, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimin güven içinde geçmesi ve halkın hür iradesinin sandığa olduğu gibi yansıması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti. 

Vatandaşların, seçimde oy kullanırken endişe duymalarını gerektirecek hiçbir durum olmadığını vurgulayan Deniz, şunları kaydetti: 

"Milletvekili seçiminin, ilimizin tamamında huzur ve güven ortamında yapılabilmesi için halkımızın özgür iradesinin sandığa yansıması için her türlü tedbir alınmıştır. Bununla ilgili vatandaşımızın hiçbir şekilde tedirgin olmasına gerek yok. Direkt sandığa gitsinler, oylarını özgürce kullansınlar. Hiçbir kişinin baskısına müsaade edilmeyecek. Bu tedbirler alındı. Yasa dışı faaliyete girmek isteyen, hukuk dışına çıkanlar için yasal çerçevede gereği yapılacak."