Tedavisi tamamlanan çakır kuşu doğaya bırakıldı

Tedavisi tamamlanan çakır kuşu doğaya bırakıldı
Tedavisi tamamlanan çakır kuşu doğaya bırakıldı
- Ardahan'da yaklaşık 6 ay önce yaralı olarak bulunan ve bu nedenle göç edemeyen çakır kuşu, tedavisinin tamamlanmasının ardından havaların ısınmasıyla birlikte doğaya salındı

ARDAHAN (AA) - Ardahan'da, geçen yıl eylül ayında yaralı halde bulunan ve bu nedenle göç edemeyen çakır kuşu, tedavisinin tamamlanması ve havaların ısınmasıyla birlikte doğaya bırakıldı.

Yaklaşık 6 ay önce vatandaşlarca yaralı halde bulunarak Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen ve Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edilen çakır kuşu sağlığına kavuştu.

Atmacagiller familyasından olan ve kış aylarında Kuzey Afrika ve Akdeniz'e göç etmesine rağmen yaralı olduğu için uçamayan çakır kuşu, havaların da ısınmaya başlamasıyla birlikte, Ardahan-Kars Karayolu'nun Çamlıçatak mevkisinde doğaya salındı.

Ardahan Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Temel Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların duyarlı davranmasıyla yaralı çakır kuşunun tedavisinin yapılarak tümüyle iyileştirilebildiğini belirterek, "Çakır kuşunu sağlıklı bir şekilde doğaya bıraktık, bunun mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.