Tekerlekli patenle hazırlandılar, buzda şampiyonluk hedefliyorlar

Tekerlekli patenle hazırlandılar, buzda şampiyonluk hedefliyorlar
Tekerlekli patenle hazırlandılar, buzda şampiyonluk hedefliyorlar
- Buz sporlarından kısa kulvar sürat pateninde mücadele veren Ardahanlı sporcular, şehirlerinde buz pisti olmadığı için katılacakları tüm yarışmalara tekerlekli patenlerle hazırlanıyor - Erzurum'da bu hafta sonu yapılacak Kısa Kulvar Sürat Pateni Türkiye Şampiyonası'na da Göle ilçesinde spor salonunda tekerlekli patenleriyle hazırlanan Ardahanlı sporcular, önceki yıllarda olduğu gibi şampiyonada dereceler elde etmeyi hedefliyor - Antrenör Yılmaz: "Şampiyonaya bizim dışımızda Erzurum ve Kocaeli'den sporcular katılacak, buz pisti olmayan tek il Ardahan. Buna rağmen yarışmaya katılıyoruz. Daha önce başardık, bu kez de başaracağız. Bu konuda inançlıyız" - Sporculardan Altundağ: "Buz pistimiz olmadığı halde bu kadar başarılı oluyoruz, olması halinde kimsenin hayal edemeyeceği bir başarıyı sağlarız"


ARDAHAN (AA) - GÜNAY NUH - Buz sporlarından kısa kulvar sürat pateninde mücadele veren Ardahanlı sporcular, şehirlerinde buz pisti olmadığı için tekerlekli patenle spor salonunda hazırlandıkları Türkiye Şampiyonası'nda madalya hedefliyor.

Erzurum'da bu hafta sonu yapılacak Kısa Kulvar Sürat Pateni Türkiye Şampiyonası'na, antrenman yapabilecekleri buz pisti bulunmadığı için Göle ilçesindeki spor salonunda "In-Line" olarak adlandırılan tekerlekli patenleriyle hazırlanan Ardahanlı sporcular, azimleriyle dikkati çekiyor.

Önceki şampiyonalarda tüm imkansızlıklara rağmen dereceler elde etmeyi başaran Ardahanlı sporcular, bu şampiyonaya da madalya hedefiyle hazırlanıyor.


- "Buz pistimiz yok ama kendimize inancımız var"


Şampiyonada mücadele edecek 10 sporcunun antrenörlüğünü yapan Leyla Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buz pisti imkanlarının olmadığını, ancak kendilerine inandıklarını belirterek, Erzurum'daki şampiyonada mutlaka derece alacaklarını söyledi.

Erzurum'daki şampiyonada üç ilden sporcuların katılacağını ve diğer il sporcularının kendilerine göre daha iyi imkanlara sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Şampiyonaya bizim dışımızda Erzurum ve Kocaeli'den sporcular katılacak, bunlar arasında buz pisti olmayan tek il Ardahan. Buna rağmen yarışmaya katılıyoruz. Daha önce başardık, bu kez de başaracağız. Bu konuda inançlıyız. Çocuklar da öyle. Erzurum ve Kocaeli'deki sporcular çalışmalarını, hazırlıklarını buz pistlerinde yapmış halde gelecekler. Bizimse buz üzerinde daha önce kayan sporcularımız olduğu gibi hiç buzda kaymayan sporcularımız var."

Yılmaz, sporcularının şampiyonada tekerlekli patenle yaptıkları tüm hazırlıkları bir anda buz üzerinde "bıçak sırtı patene" taşımak durumunda olmasının güçlüğüne işaret ederek, "İlk kez öyle bir ortam ve malzeme ile kaymış olacaklar. Orada ellerinden geleni yapacaklarından şüphem yok. Dağlar kadar fark var ama buna rağmen daha önce Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğünü elde eden sporcularımız var. Şartlar çok zor ama emeğimizin karşılığını alacağımıza inanıyoruz." dedi.


- "İmkanla hayal edilemeyen başarıları sağlarız"


Şampiyonada yıldızlar kategorisinde yarışacak olan Asuman Altundağ da şehirlerinde buz pisti olmasa da inançla çalışarak, önemli başarılara imza attıklarını ifade etti.

Kendilerine imkan tanınması halinde çok daha büyük başarılara imza atabileceklerine inandığını dile getiren Altundağ,"Buz pistimiz olmadığı halde bu kadar başarılı oluyoruz, olması halinde kimsenin hayal edemeyeceği bir başarıyı sağlarız. Hocamızın da bu yönde çok büyük emekleri var. Rakiplerimiz tüm hazırlıklarını buz üzerinde yaparken, biz burada tekerlekli patenle kaymaya çalışıyoruz. Her şeye rağmen buzun üzerine çıkıp kazanacağız. İnanarak gidiyoruz." diye konuştu.

Sporculardan Ayşe Gürbüz de Erzurum'daki şampiyonadan ümitli olduklarını ve arzu ettikleri başarıya ulaşacaklarını söyledi.