Ülkü ocağından hükümetin "Türkmen politikası"na destek

Ülkü ocağından hükümetin "Türkmen politikası"na destek
Ülkü ocağından hükümetin "Türkmen politikası"na destek
- Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Ürker: - "Bazıları buna karşı gelse de Ruslara destek veren açıklamalar yapılsa da biz bu konuda devletimizin, milletimizin kısacası milli çıkarlarımızın yanında olacağız"

fARDAHAN (AA) - Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Ercan Ürker, hükümetin Suriye ve Türkmen politikasına destek vererek, "Bazıları buna karşı gelse de Ruslara destek veren açıklamalar yapılsa da biz bu konuda devletimizin, milletimizin kısacası milli çıkarlarımızın yanında olacağız" dedi. 

Ürker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin Türkmen politikasının son derece doğru olduğunu ve kendilerinin de bu politikaya destek verdiklerini ifade etti. 

Türkmen politikasında geri adım atılmamasını istediklerini dile getiren Ürker, şunları söyledi:

"Şu bir gerçek, dünyadaki mazlumların gözü Türkiye'de. Bunun biz farkındayız. Özellikle Türkmen olayında bu çok bariz bir şekilde belli oldu. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümeti, nerede mazlum, nerede Müslüman varsa orada oldukça, olmaya devam ettikçe bizim nazarımızda her zaman değere layık olacaktır çünkü, bu bir milli mesele. Yani benim, Anadolu insanın meselesidir. Bu meselede benim devletim ve hükümetim gerekeni yapması halinde benden tam destek alacaktır. Destek vermezsek, hele hele böyle bir süreçte destek vermezsek, o zaman millilik nerede olacak? Herkes şunu çok iyi biliyor ki, devlet, millet, vatan söz konusu olduğunda hiç bir ülkücü asla geri durmayacaktır, geri adım atmayacaktır. Kanının son damlasına kadar savaşacaktır. Bazıları buna karşı gelse de Ruslara destek veren açıklamalar yapılsa da biz bu konuda devletimizin, milletimizin kısacası milli çıkarlarımızın yanında olacağız. Olmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu net bir tavırdır. Bu bir imtihandır, ülkesini milletini seven herkes bu imtihanı iyi vermeli. Bu bir Ahmet Mehmet meselesi değil. Buna farklı bakmak zorundayız."

Ürker, sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının düşürülmesinin de yerinde bir tavır olduğunu sözlerine ekledi.