1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları

1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları
1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları
ARTVİN (AA) -  Artvin'de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını protesto etti. Artvin Kızılay İşhanı...

ARTVİN (AA) -  Artvin'de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını protesto etti. 

Artvin Kızılay İşhanı önünde toplanan üyelere CHP Artvin Milletvekili adayları Uğur Bayraktutan, Musa Ulutaş ve CHP Artin İl Başkanı Yücel Kurt ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar destek verdi.

ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Biber, yaptığı açıklamada,   Türkiye 'nin içinde bulunduğu ortamın birlik ve dayanışma ortamına en çok ihtiyaç duyulan bir dönem olduğunu ifade ederek "'Bu ülkede bir buçuk milyon Ermeni katledilmiştir' diyen ve bunun için kitap yazanların hepsini kınıyoruz. İçimizdeki dışımızdaki Türkiye düşmanlarının hepsini kınıyoruz. Biz Türkiye'de Ermeni'siyle, Kürt'üyle, Türk'üyle bir arada yaşamak durumdayız" dedi.

"Ermeni soykırımı yalanını dayatanlar, dün bu millete Sevr'i dayatanlar" diyen Biber, "Dün onları dize getirdik. Bugün de dize getirmeliyiz. Ermeni soykırımı tarihin çarpıtılmasıdır. Ermeni soykırımı iddiası kocaman bir tarihi yalandır. Ermeni soykırımı iddiasının hukuki dayanağı da yoktur" ifadesinde bulundu.