Artvin Çoruh Üniversitesinde mezuniyet töreni

Artvin Çoruh Üniversitesinde mezuniyet töreni
Artvin Çoruh Üniversitesinde mezuniyet töreni
ARTVİN (AA) - Artvin Çoruh Üniversitesi'nde (AÇÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.Ali Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre...

ARTVİN (AA) - Artvin Çoruh Üniversitesi'nde (AÇÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Ali Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene, Vali Kemal Cirit,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaaş, AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Demirel, daire amirleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman'ın açılış konuşmasının ardından söz alan Vali Cirit, üniversitelerin bilgiyi tüketen değil üreten, en büyük yetişmiş insan kaynağına sahip eğitim kurumları olduğunu belirterek, üniversitelerin bir şehrin vizyonu olduğunu söyledi.

Türkiye 'de 5,5 milyon üniversite eğitimi gören öğrenci olduğunu belirten Cirit, "Bu azımsanacak bir rakam değildir. Komşumuz Gürcistan'ın nüfusu kadardır. Yaklaşık 140 bini aşan öğretim üyesiyle bu süreci devam ettirmekteyiz. Artvin Çoruh Üniversitesi de ülkemizde 200 üniversite arasında kendini iyi bir noktaya taşımız üniversitelerimizden birisidir" dedi.

Vali Cirit, geçtiğimiz günlerde Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisini arama çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini dile getirerek, bu gün içerisindeki aramalara öğrencinin ailesinin de katıldığını, 3-4 gün içerisinde sonuç almayı arzuladıklarını kaydetti.

Mezun öğrenciler adına konuşan Zühre Kahraman ise 4 yıl önce sevinç, korku, endişe gibi karmaşık duygularla başladıkları üniversiteden bugün kendine güvenen ayakları yere sağlam basan, kendini geliştirmiş ve sürekli gelişim bilinci kazanmış bireyler olarak  mezun olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından okudukları bölüm ve programlarda eğitimlerini dereceye girerek tamamlayan öğrencilere plaket ve diplomaları verildi.

Mezuniyet töreni kep atma merasimiyle sona erdi.