Artvin'de, "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açıldı

Artvin'de, "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açıldı
Artvin'de, "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açıldı
ARTVİN (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açıldı.Gazi Orta Okulu'nda düzenlenen...

ARTVİN (AA) -  Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açıldı.

Gazi Orta Okulu'nda düzenlenen ve il genelindeki 14 okulun öğrencileri tarafından üretilen 39 eserin yer aldığı fuarın açılışını, Artvin Valisi Kemal Cirit ile İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelik Kahveci yaptı.

Kahveci, yaptığı konuşmada, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 14 okulda TÜBİTAK 4006 Bilim Projesi kapsamında üretilen projelerin sergilendiğini belirterek, "Öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimizin fen bilimleri, matematik, coğrafya ve sosyal bilgiler alanındaki farklı ve ilginç projelerini sergiliyoruz. Bu projelerin hazırlanması amacıyla araç-gereç ve malzemeler konusunda TÜBİTAK maddi anlamda destek veriyor" dedi.

Öğrencilerin bilim dalında ürettikleri her projeyi kurum olarak desteklediklerini dile getiren Kahveci, "Bakanlığımız proje tabanlı destek veriyor. Bu kapsamda Gazi Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 'Bir Okul Kaç Ekmek Eder' projesi, Erzurum'da düzenlenen Bu Benim Eserim Yarışması'na katılarak derece elde etti. Bu başarı bizleri mutlu etmiştir. Ankara 'da yapılacak Türkiye finalinde öğrencimize başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından sergiyi gezen Vali Cirit, öğrencilerin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Cirit, öğrencilerin ürettiği her projeyi çok beğendiğini belirterek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Fuar, bir hafta ziyarete açık kalacak.