Artvin'de üniversite öğrencilerinden anlamlı proje

Artvin'de üniversite öğrencilerinden anlamlı proje
Artvin'de üniversite öğrencilerinden anlamlı proje
- Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesinde okuyan bir grup, Ardanuç Atatürk İlkokuluna kütüphane kazandırmak için çalışma başlattı

ARTVİN (AA) - Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesinde okuyan bir grup, öğrenci düzenleyecekleri konserden elde edecekleri gelirle Ardanuç Atatürk İlkokuluna kütüphane kazandıracak.

Eğitim Fakültesi 3. sınıf öğrencileri Ece Yalçın, Şeyda Yıldız, İbrahim Sarıçoban ile İbrahim Yıl, "Topluma Hizmet" dersi kapsamında "Okumak Özgürlüğe Uçmaktır" sloganıyla proje hazırlayarak Ardanuç Atatürk İlkokuluna kütüphane oluşturmak için girişimlere başladı.

Projeye destek amacıyla Vali Kemal Cirit'i makamında ziyaret eden öğrenciler, yardım talebinde bulundu.

Hayata geçirmek istedikleri proje hakkında Vali Cirit'e bilgi veren öğrencilerden Ece Yılmaz, kütüphanesi olmayan bir ilkokulda kütüphane oluşturmak için kolları sıvadıklarını belirterek, "Yaptığımız araştırmalar sonucu Ardanuç Atatürk İlkokulunda kütüphane olmadığını tespit ettik. Kütüphaneyi oluşturmak için maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var" dedi.

Proje kapsamında bir konser düzenleyerek buradan elde edilecek gelirle kütüphaneyi oluşturmak istediklerini ifade eden Yılmaz, "Başta kitap, bilgisayar, raf, sandalye, masa gibi eşyaları satın alıp kısa sürede kütüphaneyi çocuklarımızın hizmetine açmak en büyük hayalimizdir. Artvinli olan Karadeniz müziğinin ünlü seslerinden Salih Yılmaz ile konser vermesi konusunda anlaştık. Biz öğrenciler olarak devletimizin ilimizdeki en yetkili mülki idare amirinden, projemizin hayata geçirilmesi noktasında yardım talebinde bulunuyoruz" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, üniversite öğrencilerini duyarlılıklarından dolayı kutlayarak, projeye maddi ve manevi destek sözü verdi.

Valilik olarak eğitim alanında yapılacak projelere her zaman destek olacaklarını vurgulayan Vali Cirit, toplumun her kesimine, anlamlı projeye destek vermeleri çağrısında bulundu.

Öte yandan Salih Yılmaz'ın vereceği konserin, mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirileceği bildirildi.