Artvin'deki sel ve heyelan

Artvin'deki sel ve heyelan
Artvin'deki sel ve heyelan
- Hopa Deresi'nin taşması sonucu sanayi sitesindeki çok sayıda iş yeri ve araç sular altında kaldı

ARTVİN (AA) - Artvin'de meydana gelen sel ve toprak kaymasının ardından Hopa'da çok sayıda yeri ve araç sular altında kaldı. 

İlçedeki sağanak nedeniyle Hopa Deresi'nin taşması sonucu sanayi sitesindeki çok sayıda iş yeri sel suları altında kalırken, derenin taşıdığı ağaç ve molozlar yüzünden sanayi sitesi ile Hopa Tır Parkı'nda bulunan yaklaşık 300 araçta hasar oluştu.

Hopa'da bazı otomobiller de sel sularında sürüklendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa Yerleşkesi'nde de sel nedeniyle hasar oluştu. Zemin katı sularla dolan yerleşkenin bahçesinde bulunan otomobiller de zarar gördü.

İlçe merkezindeki apartmanların zemin katında yaşayan vatandaşlar sel sularının gelmesiyle çareyi bulundukları apartmanların üst katlarına çıkmakta buldu. İlçedeki apartmanların neredeyse tamamının zemin katı sular altında kaldı.

Hopa Belediyesine ait çöp deposunu da su bastı. Selin etkisiyle depoda bulunan çöpler Karadeniz Sahil Yolu'na kadar sürüklendi. 

İlçeye bağlı mahalle ve köy yolları ise toprak kayması nedeniyle kapanırken, bazı vatandaşlar yaya olarak evlerine gitmeye çalıştı.

Öte yandan, elektrik direklerinin devrilmesi sonucu ilçe genelinde kesintiler yaşanırken, köy yollarındaki köprülerin büyük zarar gördüğü öğrenildi.

İlçede AFAD ve AKUT'un yanı sıra jandarma ve polis  güvenlik önlemleri alarak hasar tespit çalışmalarına başladı.