Çoruh Nehri'ne düşen üniversite öğrencisinin kaybolması

Çoruh Nehri'ne düşen üniversite öğrencisinin kaybolması
Çoruh Nehri'ne düşen üniversite öğrencisinin kaybolması
ARTVİN (AA) - Artvin'de 26 gün önce asma köprüden Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisinin bulunması için çalışmalar devam...

ARTVİN (AA) - Artvin'de 26 gün önce asma köprüden Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Şehitlik köyünde, 24 Mayıs Pazar günü Çoruh Nehri üzerindeki asma köprüden suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan Artvin Çoruh Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Özgür Teyyare'nin (23) bulunması için Artvin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlerinden oluşan 7 kişilik ekip, çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Vali Kemal Cirit'in talimatı üzerine Borçka Barajı gölü üzerinde ve kıyı boyunca başlatılan çalışmalar, her türlü olumsuz hava koşullarına rağmen devam ediyor. AFAD ekibi, sabah erken saatlerde başladığı çalışmalarını  akşam  hava kararıncaya kadar iki nehir botu yardımıyla gerçekleştiriyor.

Arama çalışmalarına Amasya'dan Artvin'e gelen  kayıp  üniversite öğrencisinin babası Mehmet Teyyare ve akrabaları da eşlik ediyor.