Tayini çıkan Kip ve Çelik'e veda yemeği

Tayini çıkan Kip ve Çelik'e veda yemeği
Tayini çıkan Kip ve Çelik'e veda yemeği
ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Kemal Cirit, tayinleri çıkan Garnizon Komutanı Mehmet Kip ve İl Jandarma Komutanı Mustafa Çelik onuruna veda yemeği...

ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Kemal Cirit, tayinleri çıkan Garnizon Komutanı Mehmet Kip ve İl Jandarma Komutanı Mustafa Çelik onuruna veda yemeği düzenledi.

 Artvin Kafkasör Yaylası'nda bulunan bir otelde düzenlenen iftara Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Adalet Komisyon Başkanı Mesut Toktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Mehmet Duman, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Adıgüzel, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

İftar sonrasında bir konuşma yapan Vali Cirit, Kip ve Çelilk'e verimli ve özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.

Komutanlara yeni görev yerlerinde başarılar dileyen Cirit, "Artvinliye hizmet etmekten mutluluk duyduğunuza inanıyorum. Yerelde yürütülecek hizmetlere kamu olarak ne kadar deste olabilirsek, vatandaşın hayatını ne kadar kolaylaştırabilirsek bulunduğumuz alanda o kadar başarılıyız demektir" dedi.

Kip ise Artvin'i hiç unutmayacağını belirterek, "Biz ayrılıyoruz ama gönlümüz Artvin'de" diye konuştu.

 İl Jandarma Komutanı Çelik de Erzurum İl Jandarma Komutanlığına tayininin çıktığını ifade ederek, "Sınır iliz gelip gitme imkanımız olacak. Erzurum'a geldiğinizde kapımız sizlere her daim açık. Biz burada hep güzellikler içinde görev yaptık. Hiç birinizin desteğini unutmamız mümkün değil" şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Vali Cirit, Kip ve Çelik'e plaket ve çeşitli hediyeler verdi.

Gece sonunda Kip ve Çelik geceye katılanlarla tek tek vedalaştı. Kip, İstanbul Beşiktaş Bölge Komutanlığına atanırken, Çelik da Erzurum İl Jandarma Komutanlığına atandı.