Radikale Devam Edin
Didem ŞARMAN

Astroloji Nedir?

Astroloji kelimesinin kökü Yunanca'ya dayanmaktadır. Yunancada "astro" gezegen veya yıldız anlamına gelir. "logos" yani bizim dilimizde loji ise bilgi veya mantık anlamına gelmektedir. Bunların birleşimi olan "Astroloji" ise Güneş sistemindeki gezegenlerin insanlar üzerindeki etkilerini araştıran bir semboller dili ve bir inanç sistemidir.

İnsanın doğduğu ve ilk nefesini aldığı anda gökyüzü konumunu gösteren şemaya Yıldız Haritası adı verilir. Kişinin yıldız haritasının ise karakterini belirlediğine ve hayatına yön verdiğine inanılır. Toplamda 12 burç vardır ve burçlar dört gruba ayrılmıştır: Ateş, toprak, hava ve su. Her grupta üç burç bulunur.

Ateşin etkisinde olanlar: Aslan, Koç ve Yay
Toprak etkisinde olanlar: Boğa, Başak ve Oğlak
Havanın etkisinde olanlar: İkizler, Terazi ve Kova
Suyun etkisinde olanlar: Yengeç, Akrep ve Balık

Burcunuzun üstüne tıklayarak, günlük, haftalık, aylık ve yıllık burç yorumlarınızı takip edebilir; burçların kadın ve erkeklere göre özelliklerini okuyabilir ve burç uyumlarını karşılaştırabilirsiniz.

Astroloji danışmanımız Didem Şarman?ın köşesinde, içinde bulunduğunuz zamanın en önemli gezegen hareketlerinin anlamlarını açıklayan, günlük yaşamınızda yapmanız gereken seçimlerde size yardımcı olan ve astrolojiye dair en son ve güncel konuları takip edebileceğiniz yazılar okuyabilirsiniz.

Gezegenlerin retro zamanları, güneş ve ay tutulmaları, yeni ay ve dolunay zamanları, gökyüzünde oluşan önemli açılar ve bu açılara göre hayatınızı nasıl kolaylaştıracağınıza dair yazıların sunulacağı astroloji bölümümüzü ve köşe yazılarını takip ederek yaşamınızdaki karar anlarınızda daha kolay hareket edebilirsiniz.