Akrep Burcu Erkeği Akrep Burcu Kadını Özellikleri - Akrep 2014 - Astroloji

Akrep Burcu Erkeği Akrep Burcu Kadını Özellikleri - Akrep 2014 - Astroloji
Akrep Burcu Erkeği Akrep Burcu Kadını Özellikleri - Akrep 2014 - Astroloji
Akrep burcu erkeği özellikleri neler? Akrep burcu kadını nelerden hoşlanır? Akrep burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Akrep burcu erkeği özellikleri neler? Akrep burcu kadını nelerden hoşlanır? Akrep burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan akrep burcu için 2014 yorumu;

AKREP BURCU 2014

2014 Boyunca odak noktanız ikili ilişkilerinizde daha fazla sorumluluk almak, kendi değerlerinize sahip çıkarak, olgunlaşmak, büyümek, derinleşmek, iş hayatınızla ilgili pürüzleri ortadan kaldırmak ve kendiniz için en faydalı iş planını yapılandırmak, kariyer anlamında küllerinizden doğmak gibi konu başlıklarında olacak.

Doğrusu Satürn transitiyle birlikte geçen seneden beri sizin bilinçdışınıza olumsuzluk tohumları eken kişileri şimdi bu yazım aracılığıyla kınıyorum sevgili Akrep, zira yaşadığınız en güzel yıllardan birinde bulunuyorsunuz. Hayata karşı sorumluluk bilincinizin geliştiği, kendinizin ve yeteneklerinizin daha net farkına vardığınız, insanlar arasında güçlü bir imaj çizerek, tabir-i caizse “otorite” konumuna eriştiğiniz, varolan tecrübelerinizi çantanıza koyup, hayatın içinde daha olgun ve ne istediğini bilen biri olduğunuz bir yıldasınız, bundan daha güzel ne olabilir ?
Eğer siz kilo vermek isteyen bir Akrep iseniz, 2014 yılında kendiliğinden ne kadar zayıfladığınızı bile fark edebileceksiniz. Bundan daha güzel ne olabilir ?

2014 yılının ilk yedi ayı, 29 Temmuz 2014’e kadar olan süreçte ikili ilişkilerden ziyade iş hayatında problemlerle meşgul olacaksınız. Problemin olduğu yerde çözüm vardır ve çözümler sizin hayatınızı daha iyi bir yola sokarlar, bunu sakın unutmayın. Varolan problemli işlerinizden ayrılacak, iş hayatınızdaki çekişmeler ve sorunlar sayesinde, iş yaşamınızı kiminle ve nerede sürdürmeniz gerektiğine tam olarak karar vereceksiniz. Bu noktada korkmanıza hiç gerek yok; çünkü Jüpiter kariyer evinizdeki transitini sürdürüyor ancak 8 Mart 2014’e kadar geri harekette olduğu için siz kariyer alanında onun yardımını tam olarak hissedemiyorsunuz. Oysa 8 Mart 2014 itibariyle Jüpiter kariyer alanınızdan size tam güç destek vererek adeta koruma kalkanlarını açacak ve sizin haritanızın tepe noktasını o koruyucu kalkanlarıyla çevrelemiş olacak. Bu durumda siz istediğiniz kadar sorun yaşayın, istediğiniz kadar işinizden ayrılın 2014’ün ilk yarısı mutlaka başka bir işe girecek ve zarar gördüğünüzü zannettiğiniz her anın ardından bambaşka bir hayır kapısı ile karşılaşacaksınız ! Bundan daha güzel ne olabilir !!

Mars’ın retro olacağı Mart-Nisan ve 9 Mayıs 2014’e kadar olan iki buçuk aylık süre içinde bu kez ikili ilişkilerinizle test edileceksiniz ve uzun süredir size zararı dokunan özellikle geçmişten bugüne taşıdığınız “fazlalık” olan her türlü ilişkinize veda edeceksiniz ve fakat bu süre dolduğunda, Satürn’ün birinci evinizdeki kıymetli transiti size ikili ilişkilerle ilgili yeni bir olgunluk seviyesi kazandıracağı için, bunların hepsinden bir ders alacak ve yaşamınıza daha emin adımlarla devam ederek, kendiniz için yeni ilişkiler oluşturma ve varolan ilişkileri de düzene sokma zamanı yaratacaksınız. Eğer siz bekar bir Akrepseniz bilin ki Satürn size en faydalı ilişki şeklini oluşturmaya çalıştığı için, ilişkilerde sorunlar yaratıyor. “ Haydi bundan gerekli dersi al ve artık yürü” diye size bağırıp duruyor.. Bunu kötü olarak yorumlamak bence cehalettir. Böylesi bir bilgelik yılına kötü demek, ancak hayattan hiçbir şey anlamayanların işidir.

15 Temmuz 2014’ten sonra Jüpiter bu kez iyi şans ve gelecek evinize geçerek, bir sene boyunca size gökyüzünden türlü yardımlar göndermeye geliyor. İş görüşmeleri, yeni bağlantılar, kendinizi kitlelere en iyi şekilde ifade edebileceğiniz basın yayın yardımları, arkadaş çevrenizin ve sosyal ağların gelişmesiyle gerçekleşen yeni bağlantılar ve etkinlikler, davetler aracılığı ile tanışılan yeni partner adayları… Bundan daha güzel ne olabilir ? Üstelik bu zamana kadar iş problemleriniz ortadan kalkacağı için, senenin ikinci yarısı size kariyer gelirlerinizi geliştirmeniz anlamında mucizevi fırsatlar sunuyor olacak, kendiniz her koşulda güvenin Akrep.

15 Nisan’da ruhsallık, hastaneler, hapishaneler, iyileşme, ameliyatlar ve kayıplar evinizde bir Ay Tutulması, 29 Nisan’da ise ilişkiler, evlilik, ortaklıklar alanınızda bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Nisan ayının tamamına yayılan bu enerjiler altında, özellikle Ay tutulmasının kaotik enerjisinden dolayı yasadışı hiçbir ortamda bulunmamanız, yasadışı işler yapanlarla görüşmemeniz, çevrelerinde bulunmamanız oldukça önemli ilk uyarımdır. İkinci olarak ameliyat gerektiren bir durum varsa bu sorun Nisan ayında çözümlenecektir. İkili ilişkilerinizdeki belki de en problemli zamanı Nisan’da yaşayacaksınız ancak bu sizin “ kararlar” ayınız olacak. Kiminiz ortağınıza kiminiz eşine kiminiz ise yedi senedir birlikte olduğunuz birine veda edeceksiniz. Unutmayın evren size ait olan şeyleri sizden almıyor, aksine zararı olan insanları sizden zorla ve sizin iradenizi aşarak almak istiyor. Bu ayı fırsatlar ayı olarak değerlendirmek ve “ohh ben bırakamasam da bana zararı olan her şey benden uzaklaşacak, yolum açılacak” diyerek nitelendirmek sizin tercihiniz olacaktır.

Unutmayın ki Nisan ayına kötü bakarsanız kötü, fırsatlar ayı olarak hazırlanırsanız da, muhteşem dönüştürücü, harika bir temizlik ayı olacak. Sizin gibi dirençli ve güçlü insanlar için sanırım ikinci seçeneği tercih etmek daha iyi bir fikir Akrep ! .. Güneş tutulması ise eşiniz, evliliğiniz, ortaklarınız açısından tetikleyici olacak. Etkilerini geniş bir zamana yayacak olan bu tutulma, önünüzdeki yaklaşık bir sene içinde birçok bekar Akrep’e evlik yolunu açmış bulunuyor. Bu yolun açılması için hayatınızdaki problemlerden kurtulmanız gerekli, zaten tutulma da bunun için var. İlişkisi olanlar ise karar alıp, önlerine bakacaklar. Eğer bağlarınız güçlü ise, kalpleriniz bir ise, yaşama aynı pencereden bakıyor ve aslında bu kısa yaşamı birlikte öğretip, öğrenmeye devam ederek geçiriyorsanız, hiçbir tutulma ve doğa olayından korkmayın.. Doğa sadece bağı zayıf olanları test eder ve zorluklarla sizi sınayarak büyümenize katkıda bulunur.
2014 sizin için iyi bir yıl olacak Akrep, bilinçaltınızdaki kaybetme korkusunu gönderin gitsin.. Başarılarınızla herkese örnek olacaksınız.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

AKREP BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegen: Mars

Anahtar Kelime: Seziyorum

Nasıl Davranır ?

Hisleriye hareket eder. 6.hissi ve algıları son derece gelişmiştir.
Kolay kandırılamaz. Kafasında her şey planlıdır ve bir şeyin ne zaman “kötü” olabileceğini anında sezer, ona göre önlemler alır.
Bir şeyi yaşarken maddi önceliklerden önce psikolojik olarak tatmin olmak ister.
Kısa süreli hiçbir şey ilgisini çekmez. Yaşamında daima uzun soluklu yolları tercih eder, bunlardan zevk alır.
Hayatına aldığı insanların yaşamına güzellik katar, karşısındakini değiştirir.
İstediğinde bir sırrı sonsuza dek saklar ve kimse ile paylaşmaz.
Davranışlarını açık açık göstermek yerine, çoğu zaman içe dönük davranır.
Sevgisini uzun süre belli etmez ancak sizi sevdiğine dair önemseme cümleleri kurar örneğin üstünü ört üşürsün, hızlı gitme, kendine çok dikkat et vb.
Güce, başarıya ve yükselmeye odaklıdır.

Olumsuz Özellikleri

Kafasından geçenleri kimse bilemez. İstediğinde kolayca “kötü” ye dönüşebilir.
Elinden maddi manevi herhangi bir şey veya kimse alındığında çok tehlikeli bir insana dönüşebilir.
İçten içe aşırı hırslıdır, bu hırsı yıkıcı olabilir.
Karanlık tarafları vardır. Yaşamı sırlar içinde olabilir.
Doğuştan getirdiği büyücülük özellikleri vardır. Bu da şu demektir “Bedduası da duası da anında kabul olur” Bu yüzden ağzından çıkan sözlere ve kalbinden geçenlere çok dikkat etmelidir.
Nefretini senelerce besleyebilir, kin tutabilir ve eğer sizinle savaşması gerekirse dürüst savaşmaz.

İlişkilerde Nasıldır ?

Akrep ilişkilerde yoğun tutkular besler. Aşık olduğunda kendini karşısındaki kişinin dünyasında kaybeder. Bu yüzden bir tarafı daima aşktan korkar. Çünkü onun için aşk bir başkası ile bütünleşmek ve kendini bu ilişkide kaybetmekle eşdeğerdir. Sevdiği zaman sonsuz bir değer verir ve ölene dek bağlanır. Akrep ya hep ya hiç felsefesi ile hareket eder. Belirsizliklere dayanamaz. Sevdiği insana karşı korumacı ve kıskançtır. Tekeşli yaşayabilir. Cinselliğe çok önem verir. Sevdiği insanın sadece ruhunu değil bedenini de hissetmek ister. Eğer doğru insan olduğuna inanırsa bir insanı ölene dek bekleyebilir.

AKREP BURCU KADINI

Akrep kadınının gözleri ve bakışları etkileyicidir. Hiçbir söz söylemeden yüksek sezgiselliği ve hislerinin gelişmiş olması sayesinde psikolojinizi çözümler ve ihtiyaçlarınızı belirler. Sevdiklerine karşı son derece cömert ve koruyucudur. İnandığı bir insan için yıllarca bekleyebilir ve sevgisini tüm yüksekliğiyle içinde yaşar. Son derece sabırlıdır ve ilişkilerde konu çok önemli bir noktaya gelene kadar sabrını korur. Kuşkularını, güvensizliğini içinde yaşar ve bunları size asla belli etmez, gururludur.

Eğer sevdiği herhangi biri veya bir şey elinden almaya çalışılırsa Akrep kadınının tehlikeli taraflarıyla karşılaşırsınız. Onun için sevdiği insanlar mahrem alanıdır ve o alana göz diken biri için akıl almaz savaşlar başlatır. Sevgisi kadar nefreti de çok güçlüdür ve düşmanlığını kazanmış herhangi biri varsa, onu alt etmek için dürüst savaşmaz. Ne var ki bu Akrep kadının son raddede yapacağı şeylerdir. Normal şartlarda ilgisi, sevgisi ve koruyucu doğasıyla sizi tam anlamıyla tatmin eder. Onun için dünya iki renkten oluşmaktadır: Siyah ve beyaz. Dolayısıyla onun için ya hep olacaksınız ya da hiç. Sizi hayatına aldığı anda sonsuz bir bağlılıkla sever ve hayatından çıkarmaya karar verdiğinde ise sonsuza dek terk eder.

Akrep kadını için hayati önem taşıyan şey güvenebilmesidir. Onun yüreğindeki soru işaretlerini, onun size sormasına fırsat vermeden cevaplayabilmeniz onun kendini güvende hissetmesine sebep olacaktır. Duygularını son derece derin yaşadığı için yüzeysel olan her şeyden nefret eder. Hayatına aldığı insanları mutlaka daha iyi bir noktaya getirme gibi bir özelliği vardır. Bu sebeple onunla birlikte olduğunuzda hayat standartınızın giderek yükseldiğini fark edeceksiniz. O size fazladan saygınlık kazandıracak bir kadındır. Para harcamayı sever ve eşinin onu maddi olarak tatmin etmesini ister. Duygularında kararlı, inatçı ve istikrarlıdır. Bu yüzden yeni bir fikri kabul etmesi zor olabildiği gibi, kararlarından döndürmek de zordur. Adalet duygusu gelişmiş olduğu için, sevdikleri insanlara dokunulmadığı sürece ilişkilerinde adil ve sevgi dolu olur. Tüm duygularını en yüksek seviyede yaşar, nefreti, aşkı, sevgisi ve üzüntüsü en üst düzeydedir. İyi bir psikolog, psikiyatrist, doktor ve hipnoz uygulayıcısı olur.

AKREP BURCU ERKEĞİ

Yüzeysel ilişkilerden uzak, derin duyguların insanıdır. Hayatındaki herkes ve her şey ile derin bağlar kurar ve sahiplenir. Onun için maddi özelliklerden önce manevi özellikler gelir. Derin bir bağlılık, psikolojik mutluluk ve ruhsal doyum arar. Tüm bunlar onun ne kadar çok ilgi, sevgi ve güven aradığını gösterir. Hayatındaki insanlara güvenme konusunda uzun süre problem yaşar ve tam olarak emin olabilmesi yıllar alabilir.

Sizin yapmanız gereken şey onun kuşkularını besleyecek davranışlarda bulunmadan, açık, net ve tutarlı olmaktır. Tutarlılık ve istikrar, sürekli sevginiz ve saygınızla onu beslemeniz önemlidir. Akrep erkeği kısmetlidir ve onunla birlikte olan kişiler bir süre sonra daha iyi hayat şartlarına sahip olmaya başlarlar. O sizi sadece manevi yönden değil, maddi olarak da mutlu edecektir. Kıskanç ve zekidir. Ancak kıskançlık duygularını tamamen içinde yaşadığı için, nadir durumlarda dışa vuracak ve bu dışavurum muhtemelen olayın en son raddesinde olacaktır ki bu da pek hayırlı bir sonuç değildir. Çünkü bir Akrep erkeğinin nefretini veya öfkesini yatıştırmak çok zaman alır. O her ne kadar size bağırıp çağırmayacak olsa da, duygusal olarak sizi yerle bir edebilecek güce sahiptir.

Akrep erkeği bir sırlar dünyasında yaşıyormuş ve sizden ayrı bir hayatı daha varmış gibi bir izlenim bıraksa da, esasen hayatındaki her şeye sonsuz bir sevgiyle bağlıdır. Bu yüzden onu sorgulamamanız, size olan güveninden emin olmanız gerekmektedir. Cinselliğe, duygusal ve tensel paylaşımlara çok önem verir. Akrep erkeğinin ilişkisinde üçüncü kişilerin adı bile geçemez ki bu çoğu zaman arkadaş çevreniz bile olsa. O iki kişilik bir ilişki istemektedir ve her şeyinizle onun olmanızı bekleyen bir erkektir. Doktorluk, cerrahlık, psikologluk, psikiyatristlik, şifacılık, dedektiflik, polislik gibi mesleklerde çok başarılı olur.

AKREP BURCU VE SAĞLIK

Cinsel organları hassas olan Akrep burcu insanlarının, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yatkın bir bünyeleri vardır. Korunmasız ilişkiye girmek ve sık partner değiştirmek hastalıklara daha kolay yakalanmasına sebep olur. Cinsel bölge siğilleri ile ilgili rahatsızlıklar yaşayabilirler. Yükselen İkizlerin, sağlık evi Akrep burcu olduğu için aynı rahatsızlıklarla karşılaşabilirler.