Aslan Burcu Erkeği Aslan Burcu Kadını Özellikleri - Aslan 2014 - Astroloji

Aslan Burcu Erkeği Aslan Burcu Kadını Özellikleri - Aslan 2014 - Astroloji
Aslan Burcu Erkeği Aslan Burcu Kadını Özellikleri - Aslan 2014 - Astroloji
Aslan burcu erkeği özellikleri neler? Aslan burcu kadını nelerden hoşlanır? Aslan burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Aslan burcu erkeği özellikleri neler? Aslan burcu kadını nelerden hoşlanır? Aslan burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan aslan burcu için 2014 yorumu;

ASLAN BURCU 2014 

Yıl boyunca ruhsal olarak olgunlaşacak, büyüyecek, aile ilişkilerinizi düzenleyecek, ev ve yerleşime ait konularda değişiklikler yaşayacak, gerekli düzenlemeleri yapacak ve insanlara olan tavrınızda daha hoşgörülü, merhametli ve sevgi dolu olma konu başlıklarını yaşayacaksınız.

2014 size kökten bir dönüşüm enerjisi sunuyor ve sahip olduğunuz değerlere tekrardan bakmanızı sağlıyor sevgili Aslan. Bu sene kendiniz bireysel olarak daha fazla sorumluluk alacak, ebeveynlerinizin desteğini daha az hissedeceksiniz. Bir çoğunuz yeni bir yerleşim düzeni kurarken, bir çoğunuz 2014 yılı içerisinde evlilik kararı alacaksınız, özellikle de senenin ikinci yarısında.

8 Mart 2014 tarihine kadar bilinçaltınız oldukça aktif olacak ve rüyalarınız yoluyla çeşitli mesajlar alacaksınız. Yılın ilk üç ayı olaylar karşısında fazladan bir hoşgörü geliştiremeseniz de, 8 Mart’tan 15 Temmuz’a kadar olan dönemde insanlar sizin içinizdeki “iyi” ile tanışacaklar. Hayatına dokunduğunuz herkese bir faydanız, ruhsal olarak bir katkınız olacak. BU hoşgörülü ve evrensel enerjiye açık enerji altında kendinizi adeta “pamuk kalpli” hissedeceksiniz. Kayıplarınız bu süreçte kazanca dönüşmeye başlayacak ve 2014ün ikinci yarısındaki büyük parlama yılınız için adeta iyi bir hazırlık yapıyor olacaksınız.

Çocuk sahibi olmak isteyen Aslan’ların şansı 8 Mart 2014 itibariyle açılmış oluyor ve senenin ikinci yarısında beklediğiniz bebek haberini alabilirsiniz.

16 Temmuz 2014’ten yılın sonuna dek sizi koruma kalkanının altına alan Jüpiter, hem aradığınız mutluluğu ve şansı hem de son yıllarda ihtiyacınız olan parlamayı size sunuyor olacak. Böylece tahtınızı geri alacaksınız sevgili Aslan. Bu son derece iyicil etkiler sunan yılın ikinci yarısında birçoğunuz evlenecek, çocuk sahibi olacaksınız. Kendinizi her ortamda muhteşem bir şekilde ifade edecek ve son yılların karamsarlıklarını üzerinizden atarak “iyi şansa” ve korunduğunuza daha fazla inanmaya başlayacaksınız. Senenin ikinci yarısı bekar olanlarınız için sayısız flört teklifi ve aşkta mutluluğu getirirken, miraslar, ortak paylaşılan paralar ve hayatınızdaki insanların maddi durumlarından maksimum fayda elde edebileceksiniz. 2014ün ikinci yarısı size maddi manevi doyum sağlayacak etkilerle dolu Aslan !

Yılın ilk yedi ayında, Temmuz 2014’e kadar ailenizin ve yakın çevrenizin desteğini alabilir, basın yayın, yabancı ülkelerle bağlantılı işler ve eğitim öğretim konularında aradığınız fırsatları yakalayabilirsiniz. Nitekim bu ilk yedi ay için önemli bir uyarım olacak. İletişim konusunda, özellikle ikili ilişkilerde sabırlı ve toleranslı olmanız, empatik yaklaşmanız önem kazanacaktır.Sizin direkt ve doğrudan iletişim şeklinizin yanında bu sene biraz daha diplomatik ve olayları alttan alan taraf olduğunuzu gözlemlemekteyim. Bu esasen ilişkilerinizi dengeye sokacak olsa da, eğer söylemek istediklerinizi söylemez ve içinizde biriktirme yoluna giderseniz bu defa ilişkiler açısından patlamaya hazır bir bomba yaratmış olacaksınız. Yılın ilk yedi ayı boyunca iletişimde daha tatlı dilli, isteklerini tatlı tatlı anlatan ve uzlaşmacı taraf olun. Ne susun ne de haykırın, tamamen dengeli bir tarzda ilerlemeye çalışın, böylece kazanan siz olacaksınız. Bu süreçte kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ara sıra gerilimler yaşamaya açık bir enerjide de olacaksınız.

2014 yılı boyunca iş hayatınız, evliliğiniz ve özel yaşamınızda bir düzen oluşturmaya çalışacaksınız. Bu düzenleme süreci başta ufak tefek sorunlarla birlikte gelişse de, senenin sonunda istediğiniz işleri başarmış, ev ve aile açısından dengeleri kurmuş ve ilişkilerini olması gerektiği gibi düzenlemiş biri olacaksınız.

15 Nisan’da iletişim evinizi harekete geçiren bir Ay Tutulması, 29 Nisan’da da kariyer evinizi canlandıracak bir Güneş Tutulması yaşayacaksınız. Nisan ayının tamamında etkisini hissettirecek bu tutulmalar ile özellikle iletişim konusunda çok hassas bir aydan geçmekte olduğunuz için, ilişkilerde eski konuları açmamak, manipulasyona engel olmak ve bile bile bazı konuların üzerine gitmemek öncelikli olarak faydalı olacaktır. Bu süreçte kardeşinizin hayatındaki bir gelişme sizi ilgilendirebilir ve yakın çevrenizle ilişkileriniz gerginleşebilir. Nisan ayında önemli anlaşma ve imzaları atarken iki kere düşünmeniz, gerekirse profesyonel bir astrologa zaman açısından danışmanız faydalı olacaktır. 29 Nisan’daki tutulmanın ise size kariyer ve gelecek açısından yılın geri kalan zamanında çok büyük pozitif etkiler getireceğini söylemeliyim. Öncelikle bu tutulma varolan sorunlu kariyer yaşamınızı sona erdirir, eğer bir iş sizi mutsuz ediyorsa o işten çeşitli sebeplerle ayrılırsınız ve başka, sizi daha çok mutlu edecek bir işe girersiniz. Kariyer anlamında hem mutluluk hem de başarı ve çıkış bekleyenler tutulmanın etkileriyle yılın geri kalan zamanında şansınız açılmış olacak ve gerekli deneyimleri elde edeceksiniz. Güneş tutulması aynı zamanda annenizi ön plana çıkarttığı için, aile büyükleriniz ve annenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

ASLAN BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegen: Güneş

Anahtar Kelime: Işıldıyorum

Nasıl Davranır?

Enerji dolu, moralli ve yaşama hevesiyle doludur.
Lüks, konfor ve güzelliğe düşkündür.
Sizi yönetmek ister, baskı altına alınamaz. Lider ruhludur.
Kendi kimliği her zaman önplanda olmalıdır, ikinci olmaya dayanamaz
Şımartılmayı, hediyeler alınmasını ve sürprizleri sever.
Kendisini daima bir kral veya kraliçe gibi hissettiren insanlara bayılır.
Arkadaş çevresine ve dostluklara değer verir.
Altın ve mücevherlere tutkusu vardır. Pahalı olan her şey ilgisini çeker.

Olumsuz özellikleri

Kendi isteği ve dediği olana kadar karşı tarafı tüketebilir.
Benmerkezci ve egosal davranır. Önce ben der.
Öfkelendiği zaman “ben ve benim şartlarım” der ve konuyu sen kimsin ? e kadar getirebilir.
Bir şeyi elde etmek istediğinde oyunlar oynar ve gerekirse yaptırım gücünü kullanır.

Aslan burcu İlişkilerde Nasıldır?
Aslan burcu ilişkilerde tahtında oturan bir kral veya kraliçe gibidir. Kendisine çok değer verilmesini, sürekli düşünülmesini ister. Beklentileri yüksektir. Aşık olmadan mantıklı ilişkiler yaşaması ender görülür. Aşk insanıdır. Hayatında zeki, sıra dışı, kimsenin aklına gelmeyecek fikirleri olan, sürprizlere açık bir partner ister. Kolay kırılan, alıngan insanlarla ilişki kuramaz. Egosunu aşabilirseniz, sizi hayatına alır ve uzun süren Aslan’a özgü taktik ve oyunlardan sonra (ki bunların hepsi sizi deneme amaçlıdır) ömür boyu ilişki yaşayabilir.

ASLAN BURCU KADINI

Aslan kadını ilişkilerinde yoğun ilgi ve sevgi bekler. Yönetici ve lider özellikleri sayesinde, ilişki onun istediği kurallar ve koşullara göre yönlenir. Kendi kurallarının bozulmasına tahammül edemez ve sevginizden emin olmak ister. O bir kraliçedir ve ona her zaman ilgi ve sevgi duyan insanlar etrafındadır. Eğer o bu koşullar içinden sizi seçmişse şanslısınız ve gereken değeri ona vermelisiniz. Nitekim onun zorlayıcı yönleriyle baş edebilmeyi de öğrenmeniz gerekmektedir. Örneğin ona haksızsın veya hatalısın demek yanlış olacaktır.

Direkt kişisel bir tavırla gitmek yerine, “bu davranışın beni üzdü, bu konuşman beni kırdı” gibi kendiniz üzerinden iletişim kurarsanız onun merhametli taraflarına dokunur ve bir konunun uzamasına engel olmuş olursunuz. Son derece gururlu ve zaman zaman bencil davranır. Kişisele özgürlük alanlarına saygı duyulmasını ister. Kendi dünyasında geniş bir arkadaş çevresi ve değer verdiği dostları vardır. Partnerinin dışında o kişilerle de sürekli görüşmek isteyeceği için, onun arkadaş çevresini eleştirmek veya küçümsemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Sakin durduğu zamanlarda bile ilişkinin gidişatı ile ilgili kafasında bin türlü düşünce dolaşır ve karşısındaki insanların saygı ve sevgisinden emin olmak ister.

Öfkelendiğinde ölçüp, tartmadan ağzına geleni söyleyebilir ve yıkıcı olabilir. O tam bir aşk kadınıdır ve aşkın olmadığı mantık ilişkilerinde yer alamaz. Bu yüzden spontan gelişen planlar yapmanız, arasıra ona küçük sürprizlerle gitmeniz çok hoşuna gidecektir. Onun kendisini her ortamda güzelliği ve zekası ile ifade etmesine ve göstermesine izin vermeli, kesinlikle kısıtlama veya baskı yoluna gitmemelisiniz. O zaman size saygı duyacak ve hayatında daha büyük bir yer vermeye başlayacaktır. Taktik yapmanız Aslan kadınının hoşuna gitse de, o doğuştan bir oyuncu olduğu için taktiklerinizi anında çözümleyecek ve size daha karmaşık taktiklerle gelecektir. Bu yüzden ona daima açık ve doğrudan davranmayı tercih etmelisiniz.

Yöneticilik, güzellik ve bakım, sahne sanatları konusunda çok başarılı olabilir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ

Cesaretli, güçlü ve koruyan bir kişilik sergiler. Hayatın keyifli taraflarına odaklanan, oyunlar oynamayı seven, eğlenmeyi bilen biridir. Sevdiği insanlara karşı dürüst, eli açık ve cömerttir. Bir kadında değişime açıklık, katı tutumlardan ziyade yumuşaklık ve eğlenceli bir yapı arar. Aşık olmadığı zamanlarda katı, bencil ve kendi kurallarını koyan biri iken, aşık olduğu andan itibaren yumuşak, hassas ve elindeki her şeyi paylaşabilecek biri haline dönüşür. Zamanla kuralları yerini esnekliğe bırakır ve ilişkide olduğu kadınla birlikte yeni ve ortak kurallar oluşturmaya başlar.

Aslan erkeği gösterişli ve aranan bir kişi olduğu için, etrafında her zaman sayısız insan bulunur. Onun flörtöz ve insancıl doğası gereği bu karşısındaki kadını kıskandırabilecek olsa da, eğer sizi gerçekten seviyorsa etrafında olan biten her şeye gözlerini kapatacak ve sadece sizinle ilgilenecektir. Sizin için gerekli olan her şeyin en iyisini ve kalitelisini bilme konusunda uzman sayılabilir. Lüks ve değerli eşyalar, hediyeler alır ve hoşunuza gidecek en iyi sürprizleri yapmayı en iyi şekilde bilir.

Egosu okşandığı anda Aslan erkeği sizin yörüngenize girmeye başlayacak ve belirli bir süreden sonra o ilişkinin hakimi gibi görülse de aslında kuralları koyan taraf siz olacaksınız. Yöneticilik ve liderlikte çok başarılı olan bu erkeğin insanları büyüleyen aurası sayesinde, dostları ve arkadaşları her zaman çok sayıda olacaktır. Sizin de ona ve hayatına uyum sağlamanız, arkadaşlarıyla bazı zamanlar ortak planlar yapabilmeniz önemlidir. Kalp bölgesi hassastır. Bu yüzden ona dokunurken kalbine ellerinizi koyabilir ve saçlarını okşayabilirsiniz. Çok gururlu bir yapı sergilediği için, ilişkideki en ufak kavgada “bitti” dememeniz ve her tartışmada ayrılık sinyali vermemeniz ilişki açısından önemlidir.

Yöneticilik, sahne sanatları, eğlence yerleri ile ilgili işler, idarecilik alanlarında başarılıdır.

ASLAN BURCU VE SAĞLIK

Kalp rahatsızlıklarına yatkın olan Aslan burcu insanların eğer aile öykülerinde böyle bir hastalık varsa her sene düzenli kontrollere gitmeleri gerekmektedir. Sırt ağrıları ve omurga ile ilgili rahatsızlıkları gelişebilir. Hasta olduklarında ruh halleri de hassaslaşır ve özel ilgi beklerler. Kalp ritm bozuklukları yaşayabilirler. Yükselen Balıkların, sağlık evi Aslan burcu olduğu için aynı rahatsızlıklarla karşılaşabilirler.