Balık Burcu Erkeği Balık Burcu Kadını Özellikleri - Balık 2014 - Astroloji

Balık Burcu Erkeği Balık Burcu Kadını Özellikleri - Balık 2014 - Astroloji
Balık Burcu Erkeği Balık Burcu Kadını Özellikleri - Balık 2014 - Astroloji
Balık burcu erkeği özellikleri neler? Balık burcu kadını nelerden hoşlanır? Balık burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Balık burcu erkeği özellikleri neler? Balık burcu kadını nelerden hoşlanır? Balık burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan balık burcu için 2014 yorumu;

BALIK BURCU 2014

Bu sene tüm odak noktanız eğitim öğretim, aşk ve ilişkiler, iş hayatınızda gelişecek olumlu süreçler, cinsellik, davalar ve yabancı ülkeler üzerinde olacak. 2014’te sizin için umutlarınızı ve hayallerinizi korumak, yaşadığınız her durumdan bir iyi çıkarmak çok önemli olacak. 8 Mart 2014’e kadar aşk hayatınızda, ilişkilerinizde, çocuklarla olan iletişiminizde ve şansınızda bir eksiklik olduğunu hissedebilirsiniz ve umutsuzluğa kapılabilirsiniz, ne var ki 8 Mart 2014’ten 15 Temmuz 2014’e kadar olan süreçte aşk hayatınız hareketlenecek ve sizi beğenen birçok insan karşınızda olacak. Gerçek aşkı hissedecek ve sizin için bağlılık hissettiren bir ilişkiye başlayacaksınız. Bu süreçte çocuklarınız varsa onlarla iletişiminiz muhteşem hale gelecek ve bebek bekleyen balıklar yılın ilk yarısında çocuk sahibi olacaklarını öğrenecekler.

15 Temmuz 2014’ten yılın sonuna kadar olan zaman diliminde bu kez iş hayatınız özellikle vurgulanacak ve eğer işsizseniz iş bulacak, birçok iş teklifiyle karşılaşacak, iş hayatınızda bol bol olan müşteriler sayesinde emek ve çabalarınızın karşılığını alacaksınız. Eğer 2014ün ilk yarısında hala çalışmıyorsanız, ikinci yarı sizi bir işte çalışmaya teşvik edecek ve günlerinizi yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi kullanarak geçirebileceksiniz. Bu süreçte işte terfi edebilir, iş hayatınızdaki olumlu gelişmelerle maddi imkanlarınızı genişletebilirsiniz.

Yılın ilk yedi ayında 29 Temmuz 2014’e kadar olan süreçte, Mars Terazi burcundaki seyrini gerçekleştiriyor olacak ve sizin odak noktanız ortak gelirler, miraslar ve cinsellik alanına kayacak. Bu süreçte ani başlayan ilişkilere, tek gece yaşanabilecek cinsel ilişkilere karşı sizi uyarmamda fayda var çünkü bu varolan ilişkilerinizi yıpratacak ve daha sonradan size iyi hissettirmeyecek. Miraslar, ortak gelirler ve paralarla ilgili özellikle mart-nisan ve 9 mayısa kadar olan dönemde mars retro sürecinde problemler yaşamanız olasıdır. Bu süreçte maddi imkanlarınız konusunda bir nebze zorluk yaşayabileceğiniz için önceden iyi bir maddi planlama yapmanız fayda sağlayacaktır. Mars Terazi geçişini spiritüel yeteneklerinizi gelişitrmek, psikoloji, parapsikoloji gibi konu başlıklarında çalışmak ve ilgilenmek için verimli olarak kullanabilirsiniz. BU süreç ikili ilişkilerle ilgili her şeyi araştırmanıza sebebiyet vereceği için, kıskançlık geliştirmeniz veya bir ilişkiyi takıntı haline getirmeniz de söz konusu olacaktır. Sizin kendiniz için yapabileceğiniz en güzel şey bu süreçte ruhunuzu dinlendirmek, kendinizi rahatlatan çalışmalar yapmak ve spiritüel konulardan destek görmektir. Bu basitçe ikili ilişkilere dair bir kitap alıp okumaya başlamakla da olabilir.

2014 boyunca varolan davalarınıza çözüm yolları bulacak, sonuçlarını alacaksınız. Üniversite ve yüksek öğreniminizle ilgili yeni adımlar atacak, kendinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Ancak başladığınız hiçbir şeyi yarım bırakmamanız ve duygusal dünyanızı dengelemeniz bu sene için oldukça önemlidir. Hayatınıza size yardımcı olacak öğretmenler, astrologlar, ruhsal danışmanlar girecektir ve bu tip insanların size olan katkısını da fazlasıyla yaşayacağınız bir yıldasınız. Evlilik zamanınız Ağustos 2014 ile birlikte açılacak ve bu tarihten sonra mutlu evlilikler yapabileceksiniz.

15 Nisan’da miraslar ve ortak gelirleri anlatan evinizde bir Ay Tutulması, 29 Nisan’da ise iletişim evinizde bir güneş tutulması meydana gelecek. Etkilerini Nisan ve Mayıs ayında yoğun olarak hissedeceğiniz bu tutulmalarla birlikte, özellikle etkileri kaotik olan Ay Tutulması zamanı, yani Nisan ayında maddi durumunuzla ilgili bir dengesizlik yaşayabilir, eskiye ait borçların aniden önünüze geldiğini görebilir, beklenmeyen sigorta, vergi borçları ile canınız sıkılabilir. Dolayısıyla Nisan’a girmeden önce maddi durumunuzu dengelemeniz yerinde olacaktır. Yine bu ay içerisinde cinsellik ve tehlikeler eviniz vurgulandığı için, size zarar veren ilişkilerden uzak durmanız yerinde olacaktır. Kazalara karşı temkinli olmanız gereken bir aydan geçiyorsunuz. Güneş tutulması ise etkilerini daha uzun zamana yayacak ve yaklaşık bir yıl boyunca, evlenmenizi sağlarken, size yeni tanıdıklar kazandıracak ve iş bağlantılarınızı güçlendirecek. Mayıs ayıyla birlikte birçok seyahatinizin önü açılacak ve bu faydalı seyahatler sayesinde yeni insanlarla da tanışarak sosyal ağlarınızı genişleteceksiniz. Nisan ayı olumsuz ve üzücü haberlere gebe olsa da, herkesin farklı alanlarda yılın belirli zamanlarında zorluk yaşadığını unutmamalı ve bunu öğrenme sürecinizin bir parçası sayarak yolunuza devam etmeyi tercih etmelisiniz.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

BALIK BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Anahtar Kelime: Hayal kuruyorum

Nasıl Davranır?

Şefkatli, merhametli ve insancıl davranır.
Soyut şeylere, kainatın yaratılışı ve dünyaüstü konulara ilgi duyar.
Hayalperesttir, hayal dünyasında yaşar.
Egosu ile hareket etmez. Kalbiyle ve duygularıyla yaşar.
Doğa ve yaratılan tüm canlılara sonsuz bir sevgisi vardır.
Yaratıcı ve sanatçı ruhludur. İlhama açıktır.
Sevdiği insanlarla birlikte bu dünyanın üzerinde bir boyutta yaşamak ister.
Somut ve maddi şeyler umrunda olmaz.

Olumsuz Özellikleri

Bir anda ortadan kaybolabilir. Balık kaçabilir.
Hayalleri hayal kırıklığına dönüştüğü zaman, acılarını dindirmek için alkol ve maddi bağımlılığı geliştirebilir.
Bazen sizi dinlemez, söylediklerinizi umursamaz. ( o an başka bir hayalin içindedir)
Planlı programlı çalışma konusunda son derece başarısızdır. Zamanlama ve dakiklik ile Balık burcu arasında ters orantı vardır.
Gerçeklerle yüzleşmek istemez.
Aşırı yavaştır.

İlişkilerde Nasıldır ?
Balık burcu birlikte sonsuz bir sevgi okyanusunda kaybolacağı bir insan arar. Zeki, çalışkan, kendi yavaşlığını kapatacak planlı programlı insanlarla ilişkilere çekilir. Hassas, kibar, büyüleci ve şefkatlidir. Yavaş yavaş ve kısık sesiyle sizi bir anda hipnotize eder. Sevdiği zaman karşısındaki insanın yaşamına uyum sağlar, huzur getirir. Hayallerini destekleyen, gördüğü rüyaları dinleyebilen ona yeteneklerini takdir ettiğini söyleyen kişi ile mutlu bir birliktelik yaşar.  

BALIK BURCU KADINI

Büyüleyici bakışları ve güzelliği ile, onun hülyalı ve ağır tavırları karşısında etkilenmemek imkansızdır. Sakin ve yavaş konuşmaları, adeta fısıldaması ile o sanki bu dünyaya ait değil gibidir. Gerçekten de Balık kadınları dünya dışı konulara yatkındır ve hisleri, algıları çok gelişmiştir. Hayalperesttir ve kendi hayallerini sürekli besler. Kilo almaya müsait beden yapısı ve genelde balık etli olsalar da görebileceğiniz en çekici fiziklere sahip olurlar. Sakin üslubu ve tavrıyla karşılaştığı olası her sorunda nezaketini bozmadan çözümler yaratır ancak o somut dünyanın taktikleriyle uğraşamaz.

İlişkilerde taktiklerle karşılaştığında hayal kırıklığına uğrar ve kendini geri çeker. Zeki, planlı, en ince detaylara kadar düşünen ve çalışkan insanlarla ilişki kurmak ister. Kendisi böyle insanlara çekilse de, plan yapma, detayları çözümleme ve araştırma konusunda yetersizdir. Çünkü o resmin bütününü görme taraftarıdır, detaylarla bu yüzden çok fazla ilgilenmez. Hal böyle olunca birçok insan onun umursamaz veya vurdumduymaz olduğunu düşünebilir, çünkü balık kadını sorgulamaz. Ne var ki o, aslında herkesden fazla umursamaktadır, ancak hayal dünyasında neler olabileceğine ve bu konunun daha genel olarak nasıl etkileneceğine bakar ve bunları düşünür.

Bazen soru sorduğunuzda geç cevap verebilir, çünkü düşünceleri kimbilir hangi boyuta uçup gitmiştir. Sadece insana değil, doğaya, hayvanlara kısaca tüm evrene ve sonsuz titreşimlere duyarlıdır. Böylece normal şartlarda hiçbir şey yokken bile bir hayvanın canının yandığını gördüğünde onu üç gün üzgün ve ruhsal olarak depresif bulabilirsiniz. Ona göre herkesin yaşama hakkı vardır ve evrendeki tüm canlılara saygı duyar. Merhametli, yücegönüllü ve iyi kalplidir. Merhametsiz davranışlar, zulüm, zorbalık, şiddet ve öfke karşısında öncelikle bunları gördüğü için ciddi bir varoluş sorgulamasına gider ardından da hızla o ortamı terk eder. Balık kadını çift kısmetlidir, onu her zaman arzulayacak birileri vardır, ancak o hayallerini tamamlayacak gerçek aşkı bekler. Onuna birlikte hayatınıza aşk, sevgi, merhamet ve sükunet gelecektir. 

BALIK BURCU ERKEĞİ

Değişken ruh hali ve davranışlarıyla ne hissettiğini ve ne yaptığını uzun süre çözümleyemezsiniz. Balık erkeği çoğunlukla kafasında olan planlar, hayaller ve hedeflerle sanki başka bir boyutta yaşıyormuşçasına burada olup bitenlere kayıtsız kalabilir ve umursamıyormuş gibi davranabilir. Esasen her şeye karşı fazla hassas ve duyarlıdır, ancak bu duyarlı ve hassas yaratılış, onda yıllar içinde somut, maddesel ve dünyevi konulara karşı hayalkırıklığı yaratmaya başlamıştır. Çünkü o insanoğlunun mükemmel olmayan taraflarını görür, sistemdeki hataları fark eder ve sevgisizliği hemen hisseder.

Bu yüksek algılama kapasitesi ile bir süre sonra herkese ve her şeye eşit anlamda değer vermeye devam etse de, kalbinin kırılmasını önlemek adına duygularını tamamen gizleyen, gerçeklerden kaçan biri haline gelebilir. Çoğunlukla hayalleri vardır ve hayal dünyasında yaşadığı zamanlar. Karşısında hayallerini besleyecek, ona destek olacak, çalışkan, paylaşımcı, sorumluluk bilinci yüksek partner ve dostlar bekler. Kendisi zaman zaman tembeldir ve sorumluluklarının bilincine varması epey zaman alabilir.

Bu sebeple onun bu yönlerini tamamlayacak insanlara ihtiyacı olur. Planlı olarak kötü niyet besleyemez çünkü yaratılışında bu yoktur, ancak davranışları ve tavırları sanki bilerek ve isteyerek sizi üzüyormuş gibi hissettirebilir. Balık’ın bir kadına güvenmesi ve ona kendini tamamen teslim edebilmesi zaman alır. Bağlandığı zaman bu bağlılık sonsuz bağlılıkla eş tutulur bu yüzden emin olmadan sizinle ilişkiye girmek istemez. Sevdiği insanlara karşı cömert, duygusal olarak yoğun paylaşımlarda bulunan, romantik bir erkek olur. Sanat, ilaç sektörü, denizcilik ve denizlerle ilgili işler, medyumluk, şifacılık, hastane, hapishane ve yardım kuruluşlarındaki çalışmalarında başarılı olabilir.